38 osób zakażony, jedna osoba nie żyje! To raport przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia dla Powiatu Kamieńskiego. W skali kraju IV fala także jest rekordowa, gdyż niestety potwierdzono po raz pierwszy 29 tys. przypadków. Osoby niezaszczepione oraz te, które mają już cały cykl za sobą mogą udać się najbliższego sobie punktu szczepień. Czy są one pomocne? Pokazują to dane, które mówią, że tylko w kamieńskim szpitalu na 19 pacjentów wymagających hospitalizacji w związku z COVID – 19 aż 14 to niezaszczepieni!

Kiedy wczoraj (30.11) Ministerstwo z optymizmem pokazywało dane, sceptycy mówili, że 4. fala nie wygasa. Okazuje się, że mieli rację. Dziś w kraju zanotowano ponad 29 tys. przypadków. W Powiecie Kamieńskim zakażonych zostało 38 osób a jedna osoba zmarła w związku z wystąpieniem chorób współistniejących z COVID – 19. 717 osób objęto kwarantanną, wykonano 131 testów.

Każdy kto jeszcze się nie zaszczepił, ma możliwość zrobienia tego chociażby w szpitalu w Kamieniu Pomorskim. Placówka od dziś prowadzi szczepienia bez jakichkolwiek zapisów przez 3 dni w tygodniu. 

Czynimy starania, aby pozyskać dodatkowy personel i wsparcie od Wojewody Zachodniopomorskiego. Jeśli pojawi się taka możliwość postaramy się zwiększyć ilość dni w których wykonywane są szczepienia – tłumaczy Agnieszka Borzęcka, prezes kamieńskiego szpitala. 

Obecnie liczba oczekujących na szczepienia przewyższa możliwości szpitala. Każdego dnia wykonywanych jest około 200 szczepionek.