Przygotowana w domu z własnego przepisu czy kupiona w jednej z pizzerii? Jaką pizzę wolicie? Gdzie najczęściej ją jadacie? To pytanie zasadne, bo dziś międzynarodowy dzień pizzy. Ten placek to ratunek dla osób nie mających pomysłu na obiad, przekąska na wieczór ze znajomymi, albo szybki posiłek w pracy. Ilość dodatków jest nieograniczona.

Nie ma chyba takiego mieszkańca Kamienia Pomorskiego, Golczewa, Dziwnowa, Międzyzdrojów, Wolina czy Świerzna który nie wie jak smakuje pizza. Klasyczna pizza kuchni włoskiej, pachnąca ziołami, pomidorami i serem, narodziła się w Neapolu. Dzięki wykorzystaniu najprostszych i najtańszych składników pozwalał stworzyć pożywne i smaczne danie dla całej rodziny. Historia pizzy sięga XVIII wieku i włoskiego Neapolu. Była ona daniem ekonomicznym dla wszystkich i do dzisiaj przez wszystkich jest lubiana. Jest to pełnowartościowe danie, przygotowane na pysznym cienkim cieście z mała ilością składników. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że aby wyczuć pełny smak prawdziwej pizzy nie należy zalewać jej sosami, wystarczy skropić ją prawdziwą oliwą z oliwek.

Jaką pizzę lubicie najbardziej? Która pizzeria serwuje najlepszy produkt? A może macie swój sprawdzony przepis na domową pizze?