Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie włącza się do światowych obchodów i już 23 kwietnia zaprasza na szereg warsztatów oraz wystawę.

Co w programie?
Już od godziny 13:00 przed siedzibą ośrodka odbywać się będą warsztaty:
13:00 – 16:30
Upcykling – szyjemy plecaki!

W myśl idei upcyklingu – czyli tworzenia z rzeczy niepotrzebnych / odpadów, produktów o wyższej wartości namawiać będziemy uczestników do przyniesienia starych, nienoszonych już dżinsów i uszycia z nich plecaka – worka. Wszystko pod okiem ekologicznych wojowników – animatorów GOKiS.

13:00 – 16:30
Golczewska partyzantka ogrodnicza – dokarmiamy pszczoły!

Podczas warsztatu powstaną ekologiczne granaty – czyli bomby nasienne. W skład bomb wchodzić będą nasiona roślin szczególnie miododajnych. Uczestnicy po wykonaniu pocisków ruszą na poszukiwania nieatrakcyjnych miejsc, które po bombardowaniu zakwitną i pokryją się kolorem. Dodatkowo każdy będzie mógł zabrać ze sobą gotową mieszankę z załączoną instrukcję obsługi, którą w dowolnej chwili będzie mógł zdetonować. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ochronę pszczół oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej na ich los.

13:00-16:30
Strefa eko–malucha

Postawy proekologiczne kreować trzeba jak najwcześniej, dlatego to stanowisko będzie dedykowane najmłodszym uczestnikom. Podczas zajęć będą mogli wykonać torby za starych t-shirtów. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł wykonać swoją własną eko-pszczołę całą wykonaną z materiałów recyklingowych. Wszystkie warsztaty odbywać będą się równolegle. Nie obowiązują zapisy – wystarczy zabrać stare dżinsy, niepotrzebny t-shirt i przyjść!

16:30–17:30

Wernisaż wystawy fotografii autorstwa Rafała Pajestka

Na zakończenie Dnia Ziemi zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii przyrody terenów Golczewa i Nadleśnictwa Rokita autorstwa Rafała Pajestka.

Rafał Pajestka – leśnik, fotograf. Jego przygoda z Lasami Państwowymi rozpoczęła się 1992 roku, kiedy zastał stażystą w Nadleśnictwie Brzegi Dolne. Od 1996 roku związany z Nadleśnictwem Rokita, gdzie obecnie kieruje Posterunkiem Straży Leśnej. Wolne chwile poświęca fotografii i wędkarstwu. Sprzęt fotograficzny towarzyszy mu często podczas pracy, bo jak twierdzi – to co piękne mija szybko i bezpowrotnie. Laureat lokalnych konkursów fotograficznych organizowanych pwrzez Nadleśnictwo Rokita oraz Woliński Park Narodowy. W latach 2015, 2016 i 2018 jego prace zdobyły uznanie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Lasy w obiektywach leśników”. Wystawę oglądać będzie można w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie do czerwca 2019.

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 512 786 445
Napisz: gokis@golczewo.pl / facebook: @gokiswgolczewie
Przyjdź do nas: GOKiS Golczewo, ul. Zwycięstwa 10
Dołącz z nami do obchodów Dnia Ziemi!

GOKiS