Przedstawienie kierunków kształcenia, prezentacja codziennego życia stajni, pokazy policji konnej czy sprzętu policyjnego to tylko kilka z elementów, który mogli zobaczyć uczniowie, podczas dzisiejszych (17.05) dni otwartych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach.

To bardzo ciekawe kierunki, które na dzisiejsze czasy są bardzo istotne. Związane z przyrodą i jej ochroną. W czasach, w których mamy do czynienia z tak dużym uprzemysłowieniem i zanieczyszczeniem powietrza kontakt ze zwierzętami i roślinami jest bardzo ważny. Dodatkową atrakcją tego obiektu jest to, że jest to pałac rodziny von Flemming z przepięknym parkiem, który nie zmienił się od 200 lat. Szkoła jako taka, obchodziła w ub. roku swoje 50. urodziny. Jest już więc z tradycjami – podkreślała Mirosława Pyzik – Marciniak.

W jakich kierunkach kształci benicka placówka? Technikum Leśne Technikum Hodowli Koni – profil Policja konna, Technikum Rolnicze, Technikum Agrobiznesu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa: Operator maszyn leśnych Mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych Ogrodnik Ślusarz Operator obrabiarek skrawających Operator maszyn i urządzeń metalurgicznych.