Burmistrz Wolina oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie zapraszają do wspólnego świętowania tegorocznego Dnia Kobiet. Tradycji staje się zadość, bo nie ma w Wolinie święta Pań bez hasła „Nie tylko w powiecie mówią o kobiecie”. Wydarzenie to odbędzie się 8 marca (piątek) o godz. 19:00 w Dworku w Wolinie.

Co szykują organizatorzy? Będzie to wieczór przepełniony doznaniami wizualnymi i muzycznymi. Na gości czekać będzie wernisaż wystawa Pracowni Trzy Kropki pod kierunkiem Daniela Strzelczyka. Zaprezentowane na nim będą obrazy autorstwa Pań Joanny Badowskiej, Anny Bartczak, Urszuli Jamrożek, Beaty Krowickiej, Justyny Masłowskiej, Wiolety Mitury oraz Magdaleny Stróżek.

Na scenie wystąpi zespół Szulerzy. Zespół ten gra energetyczny i taneczny mix rythm and blues i rock and rolla, doprawiony szczyptą gatunków swing and soul. Ten koktajl muzycznych gatunków nazwali „blues’n’roll” i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.