To było wyjątkowe popołudnie dla wszystkich dzieci, które razem z rodzicami pojawiły się przy ulicy Mickiewicza w Kamieniu Pomorskim. Do godziny 19.00 na wszystkich czekała masa atrakcji. Kamieński Dom Kultury wraz ze współorganizatorami i sponsorami przygotował na zielonym terenie pomiędzy Uzdrowiskiem Chrobry a Mieszko liczne rodzinne rozrywki.

Najmłodsi mogli poskakać na dmuchanych zamkach, jeździć gokartami, strzelać z paintballa i łuków, czy skorzystać z kina 7D. Przygotowany był również kącik plastyczny i sportowy, oraz strefa malucha. Dzieci mogły zjeść za darmo kiełbaskę z grilla, napić się lemoniady, zjeść popcorn, lody i watę cukrową. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się też malowanie twarzy i warkoczyki. Wszyscy uczestnicy mogli zrobić sobie darmowe, pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce. Spore poruszenie wśród najmłodszych wywołali również szczudlarze z balonami, gdy na scenie trwały występy muzyczne podopiecznych Kamieńskiego Domu Kultury. W trakcie niedzielnego spotkania zorganizowana była również loteria fantowa, oraz słodki kiermasz z których dochód przeznaczony był w pełni Dla Michałka walczącego ze struniakiem.

Ogromne podziękowania za współorganizację Dnia Dziecka należą się Gminie Kamień Pomorski, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Uzdrowisku Kamień Pomorski, PGK, Policji z Kamienia Pomorskiego, OSP z Gostynia, Stowarzyszeniu Lawenda, Waldemarowi Pankowi, Arturowi Lewandowskiemu, Elżbiecie Gieroń, Dariuszowi Michałowskiemu za ogrom pracy, Dariuszowi Dudzie, Justynie i Mai Cieszyńskiej i wszystkim wolontariuszom.

Najmłodsi mogli poskakać na dmuchanych zamkach, jeździć gokartami, strzelać z paintballa i łuków, zapleść kolorowe warkoczyki i wymalować twarze i zrobić pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce. Spore poruszenie wśród najmłodszych wywołali również szczudlarze z balonami. Była też kiełbasa, popcorn, watę cukrową oraz lody. KADEK przedstawił swój kącik plastyczny oraz sportowy, odbyły się konkursy z nagrodami oraz pokazy muzyczne i taneczne.