Tegoroczny Dzień Dzieciaka i Strażaka w Wolinie będzie dniem pełnym przeróżnych atrakcji dla całych rodzin. Odbędzie się on w nadchodzącą niedzielę 30.05.2021 r. Tego dnia każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzień Dzieciaka i Strażaka rozpocznie Rodzinna Gra Terenowa. Wystartuje ona o godz. 10:00 na Wolińskiej Plaży. Udział w niej możliwy jest po wcześniejszych zapisach. W tym momencie organizatorzy mają już pełną listę uczestników. W trakcie gry każda drużyna, która zapisała się do udziału w grze będzie musiała pokonać taką samą trasę, na której rozlokowane będą punkty kontrolne z różnymi zadaniami. Za zadania te będą przyznawane punkty. Wygra drużyna, która uzyska najwięcej punktów. W przypadku remisu punktowego pod uwagę brany będzie czas przejścia trasy. Organizatorzy zapewniają nagrody na każdej z drużyn.

O godz. 11:00 przy remizie OSP w Wolinie odbędą się pokazy strażackie. W tym samym czasie na błoniach przy ratuszu ruszy karuzela dla najmłodszych. Przejażdżka na niej będzie możliwa do godz. 19:00.  

Kolejna moc atrakcji wystartuje o godz. 13:00. To wtedy na ulicach Wolina pojawią się animatorzy, którzy niespodziankami i niesamowitymi sztuczkami przyciągać będą do siebie dzieci. Z kolei na błoniach pod ratuszem czekać będą na dzieci kolejne atrakcje: fotobudka i Waflova – Lody Rzemieślnicze. Dzień zakończy spektakl dla dzieci „Profesorek Wodorek i Superbohaterowie”, na który organizatorzy zapraszają całe rodziny na plac przed Wolińskim Dworkiem. 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Organizatorami wydarzenia są Gmina Wolin, Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wolinie