Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dziwnowie oraz Komisariatu Policji w Międzyzdrojach spotkali się z uczniami ostatnich klas szkół podstawowych z Dziwnowa i Międzyzdrojów oraz gimnazjalistami z Międzyzdrojów. Podczas wykładów poruszono niezwykle istotne tematy handlu ludźmi oraz przemocy. To jednak nie wszystko – mundurowi opowiadali też o zawodzie policjanta i służbie w Policji, co spotkało się z dużym zainteresowaniem młodych słuchaczy.

Podczas spotkań z młodzieżą, funkcjonariusze uświadamiali, jak poważnym problemem jest zjawisko handlu ludźmi i przemoc.

Omawiali i tłumaczyli:

  • na czym polega zjawisko handlu ludźmi,
  • jak nie stać się ofiarą „handlarzy”,
  • co to jest przemoc rówieśnicza, przemoc domowa i cyberprzemoc,
  • jak przeciwdziałać przemocy,
  • gdzie szukać pomocy,
  • jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Policjanci podkreślali również, że każdy może być bohaterem – dzięki przysłowiowemu „podaniu pomocnej dłoni” innej osobie, można zapobiec ewentualnej tragedii.

W trakcie wykładów mundurowi opowiadali też o swoim zawodzie – jak wygląda szkolenie policjantów, na czym polega służba w Policji i czym tak naprawdę zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach.

Wielkim zainteresowaniem młodzieży cieszyła się część praktyczna spotkania, podczas której miała okazję obserwować, jak zakłada się kajdanki oraz inne techniki interwencji policyjnych. Wszystkim uczniom dziękujemy za spotkania i aktywny w nich udział. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.