33 dzieci rozpocznie w przyszłym roku edukację w klasach pierwszy międzyzdrojskich szkół podstawowych. W teorii oznacza to, że w gminie zostaną utworzone tylko dwie liczące 16 / 17 osób klasy. W trakcie dzisiejszej sesji, padały pytania czy liczba apartamentowców, może wpłynąć na ilość dzieci, które będą zaczynać edukację w nadmorskim kurorcie.

Mamy obecnie pokolenie, którego przyjacielem jest telefon. Zaburza on bezpośrednie relacje personalne, więc czymś dobrym jest, że te klasy nie są tak liczne, a nauczyciel może poświęcić więcej czasu na pracę z uczniem – podkreślał Burmistrz.

Międzyzdrojski samorząd od lat przeznacza ogromne środki na oświatę. – Podobnie jak mój poprzednik, uważam, że na najmłodszym pokoleniu nie można oszczędzać. To inwestycja w przyszłość, a sam osobiście wiem jak wiele dała mi edukacja – zaznaczył Mateusz Bobek.

W trakcie dyskusji dotyczącej przyszłości oświaty w gminie, padły pytania czy rosnąca liczba apartamentowców może mieć wpływ na wzrost ilości dzieci uczęszczających do szkół.