Jak wygląda codzienna służba policjantów? Na jakim sprzęcie pracują? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali podczas jednego ze spotkań młodzi obywatele Ukrainy, którzy brali udział w projekcie „Pomoc i integracja”. Dzieci z pracą policjantów zaznajomili- sierż. Marta Szymańska, mł.asp. Maciej Kudlikowski oraz sierż.szt. Matyjas Bąk.

Dzieci z Ukrainy biorące udział w projekcie „Pomoc i integracja – efektywne udzielanie pomocy osobom i rodzinom, które znalazły się na terenie powiatu kamieńskiego w wyniku działań wojennych w Ukrainie”, odwiedziły policjantów w Komisariacie Policji w Międzyzdrojach.

Policjanci oprowadzili dzieci po komendzie i opowiedzieli o służbie funkcjonariuszy. Chętni mogli usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i przymierzyć różne elementy policyjnego wyposażenia – kask, kamizelkę, a nawet… kajdanki.

O tym, że wizyta zakończyła się sukcesem, świadczyły zadowolone buzie dzieciaków.

Dzięki zajęciom dzieci nie tylko mogły zobaczyć, jak wygląda praca polskich policjantów i jakim dysponują sprzętem, ale też jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i jak prawidłowo zareagować w przypadku zagrożenia. Dodatkowo w spotkanie wpleciono wątki profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom.

st.sierż. Katarzyna Jasion