Burmistrz Mateusz Bobek zawiesza w pełnieniu obowiązków dyrektor Szkoły Podstawowej w Międzyzdrojach. To pokłosie zdarzeń, które ujawniliśmy a do których miało dość w ubiegłym tygodniu.

Do zdarzenia doszło w środę w szkole podstawowej w Międzyzdrojach. Informację o tym, że dyrektorka placówki może być w pracy nietrzeźwa, policjanci dostali przed godziną 12. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Miała dwa promile. Skierowano wniosek do sądu w związku z popełnieniem wykroczenia z art. 70 par. 2 Kodeksu wykroczeń. Po czynnościach panią zwolniono – przekazała starszy posterunkowy Katarzyna Jasion, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu.

Jak dodała, tego samego dnia po godzinie 18 kobieta jechała samochodem do swojego miejsca zamieszkania. – Dokonano badania stanu trzeźwości. Wynik to już ponad dwa promile w wydychanym powietrzu – mówi Jasion. Kobiecie za jazdę pod wpływem alkoholu zatrzymano prawo jazdy i postawiono zarzuty. Za ten drugi czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia przed kamerami TVN24 w weekend odniósł się burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.

– Aktualnie kobieta przebywa na L4, więc nie jest możliwe ani zwolnienie jej dyscyplinarnie, ani nałożenie kary. Jak wróci, wówczas podejmiemy decyzję – komentuje burmistrz. Otrzymał już od policji oficjalne potwierdzenie, że pani usłyszała zarzuty, więc po rozmowie z nią zapowiedział zwolnienie jej.