Policjanci z Ruchu Drogowego nie próżnują. Ostatnie dni to szereg kontroli, który skutkował zatrzymaniem uprawnień kierującym. 

W środę (17.03.2021 r.), po godz. 12:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali prawo jazdy 33-latce, która najwyraźniej zapomniała, że w obszarze zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości. Na kierującą pojazdem marki Kia Ceed nałożono mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 pkt karnych.

Pomimo ciągłych apeli oraz prowadzonych akcji profilaktycznych podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje osób, które ryzykują i zdecydowanie przekraczają dozwoloną prędkość.

Kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. 33–latka została ukarana mandatem karnym a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Tego samego dnia (17.03.2021 r.) po godz. 17:00 w Gostyniu, gm. Świerzno drugi patrol z kamieńskiej drogówki zatrzymał prawo jazdy 33-letniemu kierowcy busa na okres 3 miesięcy, który przewoził w pojeździe marki VW LT osoby w liczbie o 8 przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym. Mężczyzna ponadto został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca zł oraz dostał 8 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach. Jedną z podstawowych przyczyn wielu wypadków w ruchu drogowym jest właśnie nadmierna prędkość oraz bezmyślność kierowcy.

Kierowco! Pamiętaj, że bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!

st.post. Katarzyna Jasion