Pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych oraz niewielkiej odległości od brzegu udało się uratować jacht „Wurst 2”, który zwrócił się o pomoc do Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. 

Kapitan jachtu „Wurst 2” zgłasił problemy z napędem i sterem jednostki znajdującej się blisko brzegu około 4 Mm na zachód od Dziwnowa.Do akcji zadysponowany został statek ratowniczy Cyklon z Dziwnowa oraz Brzegowa Stacja Ratownicza z Dziwnowa i już w tym momencie wiadomo było, że wyciągnięcie jachtu z opresji nie będzie łatwe ze względu na niewielką odległość od brzegu oraz bardzo trudne warunki pogodowe w rejonie.

Ze względu na silny wiatr przekraczający 7B oraz stan morza dochodzący do 6, podczas całej operacji nie obyło się bez komplikacji. W trakcie holowania na jachcie złamał się maszt, a także powyrywane zostały elementy relingów.

Na całe szczęście udało się bezpiecznie zacumować niemiecką jednostkę w marinie w Dziwnowie. Potrzebna była jednak pomoc służb medycznych, gdyż w trakcie całej operacji na wzburzonym morzu urazom ulegli skipper jachtu a także jeden z ratowników. Po przebadaniu przez załogę ambulansu okazało się, że nie wymagają dalszej specjalistycznej opieki medycznej.

źródło:
SAR