Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków, po raz drugi w tym sezonie, zaprasza do Wolina na rodzinny festyn „Wolin z  rybą na talerzu”! W najbliższą sobotę i niedzielę rybne miasteczko otworzy swoje podwoje na wolińskich Błoniach.

W sobotę zabawa rozpocznie się o godzinie 11:00, natomiast w niedzielę rybacy zapraszają mieszkańców, gości i turystów od godziny 12:00. W programie jak zwykle znajdą się: darmowe degustacje potraw z ryb, pokazy gotowania na scenie, warsztaty kulinarne z szefami kuchni, gry i zabawy dla dzieci oraz występy zespołów muzycznych. 

Wśród szefów kuchni, którzy zawitają do Wolina można będzie zobaczyć przy pracy rodowitego mieszkańca Wolina – Karola Studzińskiego, szefa kuchni restauracji Sublima z Kołobrzegu – Andrzeja Jakomulskiego, Mariusza Siwaka – szefa kuchni szczecińskiego Hotelu Mariott oraz Leszka Wodnickiego – finalistę programu MasterChef ze Szczecina. Oferta kulinarna w Wolinie zapowiada się bardzo bogato, dlatego organizatorzy, czyli  Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków, zapraszają do Wolina zarówno mieszkańców, jak i przebywających w naszym regionie turystów. 

Ciekawa będzie również oferta zabaw i animacji dla dzieci, wśród której dmuchańce, malowanie twarzy i wodne tatuaże to już standard. W tym roku dzieci mogą skorzystać też z interaktywnych gier i puzzli w Multimedialnej Strefie Edukacyjnej.

Dla osób dbających o zdrowie i dobrą dietę w Strefie Zdrowia przyjmować będą specjalistki od dietetyki, które dzięki specjalnym wagom, pomogą ocenić funkcjonowanie organizmu oraz doradzą jak i co zmienić w menu, aby utrzymać jak najlepszy stan swojego zdrowia. 

Na scenie prawdziwa gratka dla miłośników młodego polskiego rapu. W sobotę zagra Matlane, czyli Mateusz Roskosz, młody raper i tiktoker, który swoją muzykę tworzy od ponad dwóch lat, a zrobiło się o nim głośno dzięki utworowi „Dach”, który podbił polski YouTube. W niedzielę na wolińskiej scenie pojawi się natomiast Qbik, czyli Bartosz Kubik – polski raper i autor tekstów, którego kanał YouTube przez siedem lat zebrał ponad milion subskrypcji, a łączna liczba wyświetleń materiałów to ponad 400 milionów. 

Podczas koncertów na żywo usłyszymy też pochodzących z Wolina Queen Anne’s Revenge oraz zespół Waterstone z „Siłą”, czyli Maćkiem Silskim jako liderem. Organizatorzy zapraszają na festyn „Wolin z rybą na talerzu”, w sobotę 5 czerwca, w godzinach 11:00-17:00 oraz w niedzielę 6 czerwca, w godzinach 12:00-18:00 na Wolińskie Błonia. 

Udział w imprezie jest bezpłatny. W ramach festynu nie odbywa się sprzedaż świeżych rybZapraszamy do odwiedzania profilu FB https://www.facebook.com/wolinzrybanatalerzu oraz naszej strony internetowej www.wolinzrybanatalerzu.pl  

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020”