Droga na odcinku Recław – Skoszewo – Siniechowo, ciągi piesze przy drodze Recław – Wiejkowo – Zagórze, Kołczewo – Sierosław oraz chodniki i spowalniacze w Darzowicach. To inwestycje, które gmina Wolin zamierza w tym roku wykonać wspólnie z Powiatem. W trakcie najbliższej sesji Rada podejmie decyzję w sprawie zawarcia przez Burmistrza Wolina umowy partnerstwa. 

Pierwszą z inwestycji będzie budowa drogi w Zagórzu. Zostanie ona utwardzona tłuczniem oraz wyposażona w mijanki. Koszt remontu 900-metrowego odcinka pokryje samorząd powiatowy. Gmina Wolin ma dołożyć do inwestycji symboliczną kwotę 1000 złotych.

– Samorząd zainwestuje 1000 złotych, ma to być rewanż za przebudowę ulicy Słowiańskiej gdzie to powiat zainwestował 1000 złotych. Zakres robót obejmuje poprawienie stanu drogi w miejscowości Zagórze, utwardzenie jej tłuczniem, oraz wykonanie zjazdy. Robimy to technologią, która umożliwia nam trzykrotnie taniej niż normalnie osiągnięcie efektu zadowalającego dla mieszkańców. Chcemy ten pomysł powielać na kolejnych drogach powiatowych, szczególnie w takich  gdzie nie ma bardzo dużych przedsięwzięć rolniczych – tłumaczył radnym wicestarosta Marek Matys.

Co jeszcze oprócz drogi w Zagórzu wykona gmina Wolin w porozumieniu z powiatem w przyszłym roku?