Nierzetelnych firm na rynku nie brakuje. Przekonali się o tym urzędnicy z Wolina, którzy w lutym br. podpisali porozumienie z wykonawcą drogi Ładzin – Rabiąż – Domysłów. Choć wykonawca zobowiązał się do naprawy drogi w ramach gwarancji, to ostatecznie prace trzeba było zlecić innemu podmiotowi. Droga nareszcie jest przejezdna.

Jak tłumaczy zastępca burmistrza Wolina, w ramach zadania odtworzono właściwy profil drogi, nadano nowe spady, a przede wszystkim zagęszczono wyprofilowaną nawierzchnię.

Zabieg ten przywrócił przejezdność niemniej jednak Gmina już tworząc budżet na rok 2018 przewidziała powierzchniowe utrwalenie części wspominanej drogi. Dlatego też w dniu zakończenia naprawy przekazano plac budowy innej firmie, która wykonała dwukrotne powierzchniowe utrwalenie wykorzystując do tego kruszywo oraz emulsję – tłumaczy Małgorzata Wójcik.

Łącznie w ten sposób pokryto blisko 6,5 tys. metrów powierzchni, na blisko dwukilometrowym odcinku. Teraz oprócz właściwej przejezdności, zniknął problem wszechobecnego pyłu.