Po latach pustych obietnicy, koszmar mieszkańców Gostynia oraz turystów zmierzających w stronę morza nareszcie się zakończy. Wszystko wskazuje na to, że Powiat Kamieński uzyskał dofinansowanie na przebudowę pierwszego etapu drogi Gostyń – Pobierowo. Zadanie będzie realizowane wspólnie z gminą Świerzno.

– Po wielu latach Powiat i Gmina Świerzno są jednomyślni w temacie potrzeby przebudowania drogi w Gostyniu, deklarując wspólny udział finansowy w zadaniu. Dofinansowanie to efekt naszej wspólnej pracy – mówi Wójt Radosław Drozdowicz.

Inwestycja uzyskała 50% dofinansowanie zewnętrzne. Wartość przebudowy wyniesie 2,6 mln zł, z czego połowa tej sumy to dofinansowanie zewnętrzne. Środki na przebudowę mają zapewnić gmina Świerzno oraz Powiat Kamieński.

To nie jedyna inwestycja, która z wniosków złożonych w kwietniu br. uzyskała dofinansowanie w gminie Świerzno. Wójtowi udało się pozyskać bowiem środki na przebudowę drogi  gminnej w kierunku boiska sportowego w miejscowości Świerzno. Zadanie uzyskało aż 80% wsparcie do kwoty 1,43 mln zł. Oznacz to, że w budżecie trzeba będzie znaleźć jedynie 280 tys. zł.