Ponad 2000 osób podpisało się pod petycją skierowaną do GEN.Gaz Energia wzywającą do przedstawienia realnych kosztów zakupu i dystrybucji gazu. Chodzi o podwyżkę o jakiej informowaliśmy w połowie września. Wtedy to spółka przedstawiła nowe taryfy, które rok do roku zmieniają się z 7,975 gr do 21,727 gr za kWh. 

„My niżej podpisani mieszkańcy gmin na terenie, których sprzedawcą gazu ziemnego jest spółka GEN.Gaz Energia, będący jednocześnie odbiorcami /klientami/ wzywamy do przedstawienia:
– realnych kosztów zakupu i dystrybucji gazu / nie interesują nas wyliczenia do URE /.
– zmieniających się na przestrzeni ostatnich 5 lat cen na rynku i zmieniających się taryf. Czy obniżki były na tym samym poziomie % co podwyżki.

Jednocześnie oczekujemy wyjaśnień dlaczego nie możemy zmienić sprzedawcy? Dlaczego na przestrzeni lat instalacja GE.N nie została zintegrowana z instalacją np. PGNiG?

Obecna zmiana taryfy bardzo nas zaskoczyła  dla wielu jest niezrozumiała i ciężka do zaakceptowania. Odnosimy wrażenie, że w stosunku do nas stosowane są praktyki monopolistyczne /brak możliwości zmiany sprzedawcy. Jesteśmy otwarci na uczciwy dialog w celu złagodzenia napięć jakie wywołała ta sytuacja.”

KLIKNIJ, ABY PODPISAĆ PETYCJĘ