W minioną sobotę na stadionie pod lasem w Świerznie odbyły się Dożynki Gminne. Dożynki rozpoczęły się połową mszą świętą. Starostami dożynek byli Natalia Pustelnik oraz Tadeusz Mazurek z Duniewa. Starostowie  przekazali na ręce gospodarza gminy wójta Radosława Drozdowicza chleb dożynkowy upieczony z ziaren tegorocznego zboża.

– Nasze dożynki są piękną tradycją i niewątpliwie stały się najważniejszym świętem w naszej gminie. Dziękuję rolnikom,  naszym Sołectwom i mieszkańcom za liczny udział i piękne przygotowanie wieńców i stoisk dożynkowych – powiedział wójt Radosław Drozdowicz podczas wspólnego dzielenia się chlebem.

Sołectwa z terenu gminy Świerzno jak co roku przygotowały tradycyjne potrawy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy decyzją komisji konkursowej, której przewodniczącym był Senator RP Grzegorz Napieralski  pierwsze miejsce zajęło Sołectwo Gostyń, druga lokata przypadła Sołectwu Chomino, a trzecia Sołectwu Świerzno. Wspomniani laureaci otrzymali także voucher na pobyt weekendowy w hotelu Gryf w Gdańsku, ufundowany przez radnego województwa Artura Łąckiego.

Nagroda za najpiękniejszy stragan dożynkowy wręczona została na ręce sołtysa Gostyńca. Wszyscy przybyli mogli skosztować pieczonego dzika, którego serwowali- wójt Radosław Drozdowicz, przewodniczący rady Sebastian Ligenza oraz senator RP Grzegorz Napieralski.