4 maja 2018 roku jubileusz 98 urodzin obchodził Pan Witold Minkiewicz z Troszyna. Z tej okazji 7 maja 2018 r. burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz odwiedził dostojnego Jubilata.

Pan Witold przyjął gości w towarzystwie córki Ireny. Eugeniusz Jasiewicz składając gratulacje dostojnemu Jubilatowi wręczył kwiaty oraz życzył wielu  lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Witold Minkiewicz urodził się 4 maja 1920 r. w miejscowości Drozdowszczyzna w województwie Nowogródzkim, powiecie Stołpce na Wileńszczyźnie (obecna Białoruś). Okres przedwojenny i lata wojny spędził w domu rodzinnym pomagając ojcu w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Na wiosnę 1945 roku po otrzymaniu od Rosjan skierowania na roboty w głąb Rosji uciekł z rodzinnego domu i ukrywał się w lesie.

Matce jubilata udało się załatwić dla syna kartę repatriacyjną i po zakończeniu wojny na jej podstawie przyjechał do Polski i osiadł w Szczecinku u znajomych. W 1946 roku przyjechała do Polski ciotka Pana Witolda (siostra brata), która wraz z rodziną osiedliła się w Troszynie. W tym samym roku jubilat przyjechał do niej i osiadł na stałe  w Troszynie. Pracował jako pracownik na kolei, później w Służbie Ochrony Kolei, przez 12 lat był naczelnikiem poczty w Troszynie, a na końcu do 1961 r., w którym przeszedł na emeryturę pracował jako gajowy w Troszynie. Będąc na emeryturze pracował dorywczo w Nadleśnictwie jako obserwator na wieży przeciwpożarowej. Dziś funkcję tę pełni jego córka Irena.

Pan Witold Minkiewicz wspólnie ze zmarłą w 2015 r. żoną Józefą wychowali jedną córkę i dochowali się troje wnucząt oraz troje prawnucząt. Drogiemu Jubilatowi życzymy 150 lat!