Pogoda po raz kolejny w tym roku namiesza. Po iście wiosennej aurze synoptycy mówią jednym głosem, przekonując, że wkrótce do Polski wróci zima, a mróz ponownie da o sobie znać.

Od kilku dni można odnieść wrażenie, że zima wycofała się z Polski, a pogoda zaczyna robić się bardziej wiosenna. Rzeczywiście tak jest. Wszystko z powodu niżu, który dociera znad Atlantyku, wyznaczając strefę ciepłego frontu, zwłaszcza na zachodzie i północy kraju. Natomiast południowej i wschodniej części kraju towarzyszy zjawisko podwyższonego ciśnienia.

Piątek 16 lutego minie pod znakiem, potężnego jak na tę porę roku  skoku temperatur. Jednak ta piękna chwila nie potrwa długo, dlatego lepiej wykorzystać sprzyjającą aurę, jak tylko się da. Jak informuje IMGW, po pierwszym powiewie wiosny Polskę ponownie nawiedzą niskie temperatury, wróci mróz, a co za tym idzie – będzie padał deszcz ze śniegiem i sam śnieg.

Zdaniem synoptyków po kilku chłodniejszych dniach temperatury znów mają nieco podskoczyć. Na tę chwilę oznacza to, że pod koniec lutego temperatury będą mocniej na plusie i po raz kolejny będziemy mogli cieszyć się z nawet kilkunastu stopni Celsjusza na termometrach.