Wyłączony z ruchu zostanie 11 – kilometrowy odcinek nieopodal Szczecina – w pobliżu polsko – niemieckiej granicy. Wszystko przez zapowiadany na dziś protest rolników na autostradzie A11 w kierunku Berlina. 

To kolejny protest niemieckich rolników, który ciągnie się niemal od początku stycznia. Powodem trwających od kilku tygodni protestów są plany oszczędnościowe niemieckiego rządu, oznaczające m.in. zniesienie ulg podatkowych dla ciągników i dopłat do paliwa rolniczego. Protestujących nie uspokoiły zapowiedzi rządu o wycofaniu się z niektórych cięć i rozłożeniu innych na dłuższy czas.

Pojazdy jadące z kierunku Gdańsk/Świnoujście będą kierowane na drogę S3 w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego, natomiast pojazdy jadące S3 od strony Gorzowa Wielkopolskiego będą kierowane na A6 w kierunku Gdańsk/Świnoujście. Zamknięty będzie również wjazd na autostradę w stronę granicy na węzłach drogowych Radziszewo i Szczecin Zachód (Kołbaskowo). Kierowcy będą mogli skorzystać z innych dróg prowadzących do granicy polsko-niemieckiej. Ruch lokalny do Kołbaskowa będzie mógł się odbywać przez Szczecin i dalej DK13.

W newralgicznych miejscach podczas trwania utrudnień będzie obecna policja i służby GDDKiA zabezpieczające zamknięcia. Informacje o utrudnieniu będą również podawane przez tablice zmiennej treści na drogach ekspresowych S3 i S6.


Węzeł jest już przejezdny