Od dziś (28.02) działać będzie punkt pomocowy w naszym Międzynarodowym Domu Kultury. Do Międzyzdrojów dotrą pierwsze osoby potrzebujące pomocy 🇺🇦👥👥🇺🇦- starsze i młodsze kobiety, same i z dziećmi. Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów prosi wszystkich o wsparcie.

Co jest potrzebne?

👉produkty higieniczne( środki czystości-mydla, szampony itp., pieluchy dla dzieci, chusteczki nawilżane,podpaski),
👉żywność i woda ( słoiczki dla dzieci, kaszki, mleka modyfikowane, konserwy, chleb, słodycze dla najmłodszych, kawa, herbata, cukier),
👉produkty takie jak: smoczki, butelki na mleko, naczynia jednorazowe
👉paracetamol, ibuprofen, aspiryna, nospa, węgiel
👉pościel, koce
👉ubrania i obuwie

– Każdy dar jest na miarę złota. Wierzę, że wszyscy znajdziemy się ponad podziałami i skupimy się na pomaganiu ludziom, którzy uciekają przed najgorszym, co może zgotować naród, drugiemu narodowi- wojną. Przyjmujemy kobiety i dzieci w różnym wieku Proszę otwórzmy nasze serca! Z tego miejsca dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się i angażują w działania pomocowe – wiem, że jest Państwa ogrom – dodaje Beata Kirylu.

Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów zaprasza wszystkich, w tym osoby pochodzenia ukraińskiego mieszkające w Międzyzdrojów na spotkanie o godzinie 19, które odbędzie się w Międzynarodowym Domu Kultury.