Oświetleniowa rewolucja dotrze do gminy Kamień Pomorski. Jak podkreślał prezes Zakładu Elektrycznego ZEG, która zmodernizuje oświetlenie uliczne na terenie gminy Kamień Pomorski, najpóźniej do końca roku zostanie zakończona montaż nowych oraz wymiana 1600 punktów świetlnych.

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy urzędników i pokonywania różnych trudności, w Kamieniu Pomorskim podpisano umowę na modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy. Dokumenty pomiędzy samorządem, a ZEG Zakładem Elektrycznym Sp. z o.o. z Gryfic, parafowali dziś Prezes Zarządu pan Mariusz Sowiński oraz Burmistrz Stanisław Kuryłło.

To wspaniała informacja przede wszystkim dla mieszkańców naszej gminy. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy naszych urzędników, pokonywania różnych barier wyłoniliśmy wykonawcę z którym dziś podpisaliśmy umowę. Projekt zakłada wymianę ponad 1600 punktów świetlnych wraz z rozbudową. Zużywające energię lampy sodowe zastąpione zostaną oprawami typu Led. To poprawa stanu bezpieczeństwa, poprawa jakości życia i ograniczenie wpływu na klimat – podkreślał Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Choć termin zakończenia robót budowlanych wyznaczono na 30 kwietnia przyszłego roku, to jak podkreślał prezes Mariusz Sowiński, firma z Gryfic będzie chciała skończyć wszystko jeszcze w tym roku. Zakład Elektryczny ZEG to firma z 30 letnią tradycją. Przeprowadzała ona wymianę oświetlenia na terenie m.in. gminy Rewal. Prace rozpoczną się w miejscach, w których do tej pory nie było żadnych lamp, a zaplanowano ich posadowienie.