Dość nietypowy mail trafił do naszej redakcji. Rodzice zatroskani karami nakładanymi przez ZZPN na dzieci należące do klubu Fala Międzyzdroje, postanowili zwrócić się za pośrednictwem naszej redakcji do zachodniopomorskiego prezesa związku Macieja Mateńki. Treść zapytań publikujemy w całości. 

Szanowny Panie Prezesie,
Jak to jest możliwe, że nieletnie dzieciaki z naszego Klubu Fala Międzyzdroje są karane za działania działaczy klubu? W październiku br PZPN wydał Orzeczenia:

157/J/2023 – gdzie klub Fala Międzyzdroje został ukarany karą pieniężną 100zł
158/J/2023 – gdzie nieletni zawodnik klubu Fala Międzyzdroje został ukarany karą nagany
159/J/2023 – gdzie nieletni zawodnik klubu Fala Międzyzdroje został ukarany karą nagany
160/J/2023 – gdzie trener klubu Fala Międzyzdroje został ukarany karą dyskwalifikacji na okres 1 roku.

Dlaczego nasze nieletnie dzieci, które są wystawiane do gry przez działaczy klubu są karane? Dziecko chce grać w piłkę i podporządkowuje się decyzjom trenerów, działaczy. Dziecko nie wie, że nie może grać w danej grupie, nie jest świadome że popełnia czyn karalny?  To trenerzy, działacze i klub powinni ponieść wszystkie konsekwencje swoich oszustw a nie niczego nie świadome dzieciaki.

Inna sprawa, to co to są za ludzie w tej Fali, że zamiast uczyć Dzieci uczciwych zasad i gry Fair Play uczą je takiego postępowania? Takie osoby nie powinny pracować z dziećmi. Klub powinien przeprosić dzieci i rodziców za tak niegodne i nieodpowiedzialne zachowania. Dlaczego zdyskwalifikowany trener prowadził pierwszy zespół Fali w ostatnim meczu z Błękitnymi Trzygłów? Kończąc zwracam się do Pana Prezesa o napiętnowanie tych haniebnych praktyk i rozważenie anulowania kar dla naszych nieletnich zawodników.

Zwróciliśmy się z pytaniami do klubu oraz Związku prosząc o stanowisko w sprawie. Do tematu wrócimy.