W sieci sklepów „Dino” w Dziwnowie, Łukęcinie, Kołczewie oraz Wolinie także w niedziele będziemy mieli okazję zrobić zakupy. Lista sklepów, które omijają zakaz handlu m.in. metodą „na placówkę pocztową”, jest coraz dłuższa.

Zakaz handlu w niedziele staje się coraz bardziej uciążliwy dla sprzedawców, którzy chcą wykorzystać każdy dzień na odrabianie pandemicznych strat. Kolejne sieci handlowe kombinują, jak mogą, by tylko przyjmować klientów w niedziele, także te objęte zakazem handlu. Dino, polska sieć sklepów, ominie zakaz handlu. 36 marketów w całej Polsce będzie działać także w niedziele niehandlowe. Portal Wiadomościhandlowe.pl zapytał, z którego wyjątku w ustawie skorzystała sieć, decydując się na otwarcie sklepów.

Choć sieć nie odpowiedziała jeszcze na to pytanie, można domniemywać, że skorzystała z popularnej metody „na placówkę pocztową”. W miejsce odbioru paczek zmieniło się już wiele sklepów: Żabka, Biedronka, Polomarket czy nawet niektóre markety budowlane. Sieć Dino w minionym roku uzupełniła swój statut o siedem nowych rodzajów działalności. Wśród nich była „pozostała działalność pocztowa i kurierska” (podklasa 53.20.Z w Polskiej Klasyfikacji Działalności). Podklasa ta obejmuje m.in. zbieranie i sortowanie listów i paczek. Niewykluczone, że już wówczas firma planowała wykorzystanie tego wyjątku w ustawie do otwarcia sklepów w niedziele.