W sobotnie południe, w ramach XIII kolejki Ligi Okręgowej, Iskra Golczewo podejmowała Gryfa Kamień Pomorski. Były to dwudzieste dziewiąte derby powiatu kamieńskiego, w których do tej pory lepiej radziła sobie ekipa niebiesko-biało-czerwonych.

Spotkania między tymi zespołami to zawsze duże sportowe wydarzenie w powiecie, tym bardziej w tym sezonie, gdyż obie strony znajdują się w górnej części tabeli. Już przed meczem delikatnym faworytem spotkania wydawał się być Gryf, albowiem drużyna prowadzona przez Karola Purczyńskiego kontynuowała serię dziewięciu meczów bez porażki. Ponadto niebiesko-biało-czerwoni dobrze punktują w meczach wyjazdowych, co w zestawieniu z mocno średnią postawą Iskry w Golczewie, nieśmiało wskazywało, kto może ten derbowy pojedynek wygrać. Mimo to, wszyscy dobrze wiemy, jak różne wyniki potrafią padać w meczach derbowych.

Na murawie jedni i drudzy walczyli o komplet punktów, albowiem remis nie zadowalał żadnej ze stron. Kiedy już sędzia Bielanin dał znak do rozpoczęcia spotkania, jako pierwsi do bramki rywala trafili zawodnicy Iskry. W 10 minucie spotkania strzał oddał Łukasz Aleksandrowicz, golkipera Gryfa odbił piłkę, do której dopadł Łukasz Łazarz i umieścił ją w bramce. Mimo to, podopieczni Karola Purczyńskiego konsekwentnie realizowali swój plan taktyczny. To przyniosło efekt jeszcze w pierwszej części meczu, bo w 32 minucie do remisu doprowadził Kamil Lewandowski.

Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1: 1, a więc żadna ze stron nie mogła być zadowolona.

Piętnaście minut po wznowieniu gry, goście wyszli na prowadzenie. Do bramki Iskry tym razem trafił Dawid Roszak. Przegrywający gospodarze próbowali jeszcze zmienić wynik, lecz żadna z akcji nie przyniosła bramki. Za to w 74 minucie goście podwyższyli prowadzenie. Trzeci cios rywalowi zadał Szymon Włodarek, a Gryfowi nie pozostało już nic innego jak kontrola sytuacji i pilnowanie korzystnego wyniku. Do końca meczu rezultat już nie uległ zmianie, a ekipa z Kamienia Pomorskiego może dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty.

Za tydzień, podopiecznych Karola Purczyńskiego czeka kolejny trudny pojedynek. Tym razem do Kamienia Pomorskiego przyjedzie gryficka Sparta. Niewątpliwie będzie to mecz XIV kolejki Ligi Okręgowej.