Martwią Cię rosnące ceny prądu? Zastanawiasz się, jak ograniczyć zużycie mediów, a przez to zmniejszyć comiesięczne rachunki? Dobrym pomysłem jest zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Jednak zakup i montaż urządzeń oraz wykonanie przyłącza do sieci energetycznej może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel możesz pożyczyć od bliskich, ale bezpieczniejsze jest wzięcie kredytu. Dowiedz się więcej.
Wykonanie instalacji fotowoltaicznej przynosi wiele korzyści. Za jej pomocą można pozyskać darmową energię do zasilania całego domu. W rezultacie Twoje rachunki za prąd mogą obniżyć się nawet do 0 zł. Dlatego warto rozważyć wzięcie kredytu na zainstalowanie fotowoltaiki.
Jaki kredyt wziąć na fotowoltaikę?
Pieniądze na wykonanie instalacji fotowoltaicznej możesz uzyskać z różnych źródeł. Możesz w tym celu wziąć:
- kredyt na fotowoltaikę, który można znaleźć pod nazwą „pożyczka na odnawialne źródła energii” lub „na modernizację energetyczną”. To produkt bankowy na ściśle określony cel, który jest przyznawany na podstawie faktur za zakupione panele lub montaż. Uzyskanie tego rodzaju kredytu wymaga przedstawienia licznych dokumentów w siedzibie banku. Może to być problematyczne, jeśli chcesz uzyskać pieniądze w krótkim czasie;
- pożyczkę gotówkową, którą można zaciągnąć nawet przez Internet, np. za pośrednictwem porównywarki dostępnej na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Aby skorzystać z tego narzędzia, wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie i poczekać, aż system wygeneruje listę ofert. Potem pozostanie Ci wybrać spośród nich najlepszą i zawrzeć umowę.
Na wykonanie instalacji fotowoltaicznej możesz także uzyskać dofinansowanie. Warto jednak pamiętać, że dotacja pokrywa zazwyczaj maksymalnie połowę ceny. Resztę i tak trzeba zapłacić z własnych pieniędzy. Środki mogą być także pozyskane w ramach kredytu. Szczegółowe informacje znajdziesz np. na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-na-fotowoltaike/.
Gdzie wziąć dobry kredyt na fotowoltaikę?
Jeśli chcesz sfinansować instalację paneli fotowoltaicznych kredytem gotówkowym, poszukaj ofert w porównywarce pożyczek. To proste narzędzie, które jest dostępne przez całą dobę. Aby z niego skorzystać, należy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie. Niezbędne będą informacje o:
- celu i kwocie kredytu oraz czasie jego spłaty;
- źródle i wysokości dochodów,
- zobowiązaniach i wydatkach domowych,
- zadłużeniach i opóźnieniach w płatności,
- liczbie osób na utrzymaniu.
Po podaniu wszystkich danych system przedstawi Ci oferty banków, w których możesz zaciągnąć kredyt. Aby wybrać korzystną pożyczkę, zwróć uwagę na:
- wysokość oprocentowania — od tego zależy, ile odsetek zapłacisz;
- wysokość raty — pozwoli Ci to oszacować, czy stać Cię na kredyt;
- prowizję — wiele banków z niej rezygnuje, jeśli np. otworzysz konto osobiste;
- warunki spłaty — dzięki temu dowiesz się, czy możesz wcześniej zwrócić pożyczone pieniądze, czy też nie.
Sprawdź również całkowitą sumę kredytu. To kwota, która jasno pokazuje, ile łącznie trzeba zwrócić do banku. Dzięki temu dowiesz się, która oferta jest najtańsza. Fotowoltaika to prosty sposób na to, żeby zmniejszyć rachunki za prąd. Skorzystaj z kredytu i zdecyduj się na instalację paneli w domu.
3 komentarzy
Anonim mówi:
mar 14, 2023
o godzinie 15:46
Pocałujta mnie w rzopę
Anonim mówi:
mar 16, 2023
o godzinie 19:55
Dokładnie.
Rachunki obniżysz za prąd, ale weźmiesz kredyt i będziesz go spłacał 15 lat i po 15 latach panele nic już nie produkują. Spłacasz kredyt, kończy się żywotność paneli i zostajesz z ręką w nocniku.
Cieszą się banki że na tobie zarabiali przez 15 lat, cieszą się dilerzy fotowoltaiki że zarobili naprawdę dobre pieniądze dzięki modnym hasełkom o darmowym prądzie, a Ty jak chcesz pokazać że jesteś eko, bierzesz następny kredyt i znowu zawieszasz panele i kółeczko się zamyka, Ty płacisz słono , a inni się cieszą że zarabiają na tobie.
Anonim mówi:
mar 17, 2023
o godzinie 12:36
Sprawność paneli w ciągu 15 lat spada o około 10% i to w przypadku gorszej jakości paneli. To, że gwarancja jest na 15-25 lat nie świadczy, że panele przestaną działać po tym okresie. Chyba że zostaną uszkodzone mechanicznie. Nie powielaj pseudo faktów.