Daniel Obajtek został odwołany z zarządu Orlenu S.A. z upływem dnia 5 lutego 2024 roku. Taką informację przekazała paliwowa spółka.

„Rada Nadzorcza Spółki, po zapoznaniu się z pismem Prezesa Zarządu ORLEN S.A. Pana Daniela Obajtka, w którym oświadczył, że 'oddaje się do dyspozycji Rady Nadzorczej, w zakresie sprawowanej funkcji’, postanowiła odwołać Pana Daniela Obajtka z Zarządu ORLEN S.A. z upływem dnia 5 lutego 2024 roku.” – czytamy w komunikacie spółki.

Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej zaznaczył, że w ciągu ostatnich lat Orlen przeszedł „z czwartoligowego klubu do Ligi Mistrzów”. Dzisiaj jesteśmy w rodzinie największych europejskich firm liczących się w Europie – mówił Daniel Obatek, podkreślając, że czasy jego prezesury były trudne ze względu na pandemię, wojnę i transformację energetyczną.

Odnosząc się do rządzących, zaznaczył: Nie zmienimy świata ustawami. My musimy świat zmieniać biznesem. Powiedział, że udało się zbudować „koncern multienergetyczny, który gwarantuje nam bezpieczeństwo”.