Już w najbliższy piątek o godzinie 14 odbędzie się uroczyste otwarcie Parku Miejskiego im. Jana Pawła II w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej w gminie Kamień Pomorski”. Choć z zapuszczonego i pełnego śmieci czy butelek miejsca park zmienił się przystępny do spacerów teren, to jak zauważa jeden z naszych Czytelników, nie wszystko chyba zostało wykonane z właściwą starannością. 

Większość krytykujących nawet nie była zobaczyć jak zmieniło się to miejsce. Wreszcie bez obaw będzie można przespacerować się z dzieckiem. Kiedy wiosną pojawi się tu plac zabaw oraz inne rzeczy będzie jeszcze piękniejstwierdza nasz Czytelnik, dodając chyba nie wszystko jest gotowe na otwarcie.

– Po pierwsze to strome wejście do parku zaprojektował ktoś zupełnie bez wyobraźni. Wykonanie niektórych prac pozostawia także wiele do życzenia. Nierówno ułożone, gdzieniegdzie spękane obrzeża krawężników wyglądają fatalnie. W niektórych miejscach krawężników po prostu nie mazauważana nasz Czytelnik.

Efekty prac będzie można oglądać dopiero za kilka miesięcy przy rozkwicie zieleni. Inwestycja warta 2,1 mln złotych uzyskała 1,84 mln zł dofinansowania. Rewitalizacja objęła ciągi komunikacji pieszej, istniejące schody, czy usunięcie drzew chorych i zagrażających przebywającym na terenie parku, wykonanie nasadzeń drzew i krzewów, w tym gatunków chronionych, wykonanie instalacji wody zimnej pod system zraszaczy, ułożenie kabli pod lampy, ustawienie tablic informacyjnych.