– Czy w waszych Wspólnotach też zmuszają Was do wykonywania prac? – dopytuje się jeden z Czytelników, ciekawy o praktyki jakie mają miejsce w innych miejscowościach Powiatu Kamieńskiego. 

– Za pośrednictwem waszego portalu chciałbym się dowiedzieć czy na terenie Powiatu Kamieńskiego mieszkańcy bloków są wręcz zmuszani do prac na terenie wspólnot mieszkaniowych? Czy kupując mieszkanie w bloku, płacąc wszelkie opłaty w tym czynsz za 3 pokojowe mieszkanie w kwocie ponad 800 zł, to w moim obowiązku jest pomoc w sprzątaniu na terenie wspólnoty? – dopytuje nasz Czytelnik.

Mężczyzna dodaje, że gdyby miała ochotę na sprzątanie terenów zielonych, to kupiłby sobie dom z ogródkiem. – Kupiłem mieszkanie w bloku i płacę za tzw. „wygody”. Od dłuższego czasu widzę osoby, które nie pracują wymyślając sobie „kółka różańcowe” z miotłami i grabkami nie licząc się z tymi, którzy np. muszą zarabiać na życie. Jak ktoś nie przyjdzie na umówione spotkanie, jest wpisany na czarna listę. Czy w innych miejscowościach ktoś spotkał się z takimi kartkami jak ta wywieszanymi na klatkach schodowych? – dopytuje jeden z Mieszkańców.