– Czy władze Miasta, Radni są w stanie odpowiedzieć co się dzieje z naszą niegdyś chlubą, naszym swego czasu największym Klubem Sportowym FALĄ Międzyzdroje? – dopytuje jeden z naszych Czytelników w mailu skierowanym do redakcji.

Jeden z naszych Czytelników, za pośrednictwem portalu kamienskie.info chciałby dowiedzieć się co dzieje się obecnie z Klubem Sportowym Fala Międzyzdroje. – Może osoby, które kierują obecnie tym klubem pomogą wyjaśnić, co stało się z Klubem, który jeszcze niedawno promował nasze Miasto i Gminę na boiskach całego województwa w rozgrywkach piłki nożnej? – dopytuje i wymienia nasz Czytelnik – III ligi kobiet, Seniorskiej piłki nożnej (2 drużyny) na poziomie A-klasy i B-klasy, Juniorskiej piłki nożnej, w 2 grupach trampkarza, w grupie Orlika.

Według danych zaprezentowanych przez Czytelnika, w Klubie FALA w 2017/18r w dwóch sekcjach (sekcji piłki nożnej i sekcji piłki siatkowej) aktywnie trenowało 240 zawodniczek i zawodników z terenu naszej Gminy (10 grup wiekowych w sekcji piłki nożnej oraz 3 grupy w sekcji piłki siatkowej).

Co się dzieje obecnie, że w Klubie FALA kolejną kadencję nie ma piłki nożnej żeńskiej? Co się dzieje, że obecnie w Klubie FALA mamy może 2-3  grupy grające w rozgrywkach ZZPN? Nie wiadomo, czy grupy Skrzat, Żak, Orlik dalej funkcjonują, kto ich trenuje? Nie wiadomo czy istnieje jeszcze sekcja piłki siatkowej? (na ostatnim obozie sportowym w Człuchowie były 3 małoletnie dziewczynki, które były trenowane przez 2 trenerów), gdzie jednocześnie 30 piłkarek i piłkarzy trenował 1 trener. Mieszkańcy masowo odsuwają się od Klubu i zabierają swoje dzieci. Nasuwa się pytanie – czy Klub jest dobrze zarządzany? Panie Burmistrzu, Państwo Radni zróbcie coś , ratujcie naszą niegdyś ikonę sportu! – kończy swój dramatyczny apel nasz Czytelnik.

Z prośbą o odpowiedź na pytania zwróciliśmy się do Klubu oraz Władz miasta. Do tematu wrócimy.