W niedzielne przedpołudnie odbył się czwarty bieg VII edycji DLB. Tym razem zawodnicy rywalizowali na trasie Dziwnów- Dziwnówek- Dziwnów liczącej ok. 9400m. Frekwencja dopisała, więc start do biegów musieliśmy podzielić, tak aby liczba biegnącej grupy nie przekraczała 25 osób. Trasę pokonało 56 amatorów biegania i 11 specjalistów nornic walking. Zwycięzcą biegu został Łukasz Szymański (Pobierowo) -34,54 przed Arkadiuszem Borysiukiem (KB Kamien Pom. Elite Nieruchomości) – 34,58                 i Przemysławem Troszczyńskim (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) –37,35. Najszybszą kobieta została Weronika Bysiak (KB Kamień Pom.) -41,57, na drugim miejscu finiszowała Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.)- 42,46,  na trzecim Magdalena Juszczyk- Bukowiecka (Świnoujście)- 43,24.

W konkurencji nornic walking zwyciężyła Martyna Dajlid (Kołczewo)- 1,21,04 przed Agnieszką Szydłowską (Pobierowo) -1,21,27 i Arletą Bielaszewska (Pobierowo Biega) – 1,21,38. W klasyfikacji mężczyzn kolejność była następująca: Marek Dołęgowski (KB Maniak Wolin)- 1,21,04; Krystian Kubik (Rungryf Gryfice)-1,21,05; Janusz Cetera (Ekspedycja Nordic Team Szczecin)- 1,21,27.

M7 – Zbigniew Kurek (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) -1,00,07

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w biegach, zachowanie ostrożności i środków bezpieczeństwa. Podziękowania kierujemy do Małgorzaty Janawy za sprawna obsługę Biura Zawodów, strażaków ochotników: Włodka Hewelta, Roberta Surmy, Mariusza Surmy i Krystiana Skuzy za zabezpieczenie trasy biegów i Pani Wiesi Kasabuły za przygotowanie okolicznościowych dyplomów.

Tegoroczna edycja DLB odbywa się dzięki dofinansowaniu z Programu Społecznik na lata 2019-2022 – Program Marszałkowski #PomorzeZachodnie, #Programpołeznik, #społecznik, #KARP oraz Pomorze Zachodnie, Program Społecznik, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A i środków Gminy Dziwnów.

Na kolejny (zaległy) bieg zapraszamy 9 maja na trasę Dziwnów- Międzywodzie – Dziwnów. Zapisy od 9.30, start 10.00.