Musimy elastycznie reagować na sytuację epidemiczną. Obecna czwarta fala opada. To ma wpływ na sytuację w szkole i na początku stycznia będzie można wrócić do nauki stacjonarnej – zapowiedział we wtorek w radiowej Jedynce wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Nauka zdalna obowiązuje w tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia w całej Polsce. Uczniowie wrócą najwcześniej do nauki w szkołach 10 stycznia. Z zapowiedzi wiceministra edukacji i nauki wynika, że jest to realny termin na powrót do szkół. Wiceszef MEiN stwierdził we wtorek w radiowej Jedynce, że sprzyja temu założeniu poprawa sytuacji epidemicznej.

– Musimy elastycznie reagować na sytuację epidemiczną. Obecne prognozy wskazują na to, że powoli, na szczęście, czwarta fala epidemii opada. To oczywiście będzie miało wpływ na sytuację w szkole i na początku stycznia będzie można wrócić do nauki w szkole – poinformował Dariusz Piontkowski.

Zapytamy o odsetek zaszczepionych przeciw COVID-19 nauczycieli Piontkowski podkreślił, że obecnie wynosi on ok. 80 proc. – To chyba jedna z najbardziej wszczepionych grup zawodowych – ocenił. Jak przyznał, trwa dyskusja na temat wprowadzenia obowiązku szczepień dla nauczycieli (od 1 marca), niemniej szef resortu Przemysław Czarnek „nie jest zwolennikiem przymusowych szczepień”.