Tadeusz Zblewski z Bytowa zwyciężył w biegu memoriałowym XXI edycji  „Cztery mile Jarka. Zawodnik LKB im. Braci Pekt Lębork uzyskał bardzo dobry czas -32,41 min. Drugie miejsce zajął  Adam Marysiak z Kożuchowa, reprezentujący klub MKST Astra Nowa Sól – 33,31 min., trzecie Jakub Wawrzykowski -– 33,57 min. Wśród kobiet wygrała Sandra Nowak (MKST Astra Nowa Sól) – 38,27 min., druga była Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.) -44,16 min., trzecia Ela Musiał (Wysoka Kamieńska) -44,30 min. Najszybszą zawodniczką Gminy Dziwnów została Katarzyna Sypiańska (Dziwnówek), a zawodnikiem Marcin Zych (LUKS „Bałtyk” Dziwnów). W klasyfikacji powiatowej zwyciężyli: Dorota Kowalska i Arkadiusz Borysiuk reprezentujący KB Kamień Pom. Specjalne puchary – figurki wykonane przez Katarzynę Sypiańską z Pracowni Ceramicznej Janowczarnia, otrzymali uczestniczy wszystkich edycji biegu: Jarosław Kosoń i Krzysztof Pieczyński.

Najstarszym uczestnikiem biegu był 81 leni Józef Wrona z Wielenia (Dzieci Wojny), najmłodszym – Kuba Kowalczyk z Recza (Valiant Gold Team). Specjalny Puchar dla zawodnika, który przyjechał na bieg z najdalszego zakątka Polski otrzymał krakowianin Kamil Mroczkowski Po raz pierwszy w historii biegu nagrodziliśmy zawodników w biegu rodzinnym. Team rodzinny stanowiły 2 osoby z najbliższej rodziny (suma czasów decydowała o miejscu w klasyfikacji). Atrakcyjne nagrody w tej klasyfikacji ufundował producent sprzętu AGD Amica. Zwycięzcami  biegu rodzinnego zostali: Grzegorz i Krzysztof Stępień z Opoczna, w nagrodę otrzymali dużą lodówkę; drugie miejsce wywalczyli Alicja i Grzegorz Terlikowscy z Zieleniewa – w nagrodę otrzymali kuchenką mikrofalową; trzecie miejsce zajęli Dorota i Zdzisław Kowalscy z Kamienia Pom. –mikser.

Przed biegiem memoriałowym odbył się bieg Vipów, o Wielką Muszlę Burmistrza Dziwnowa. Zwyciężył w nim Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą), przed Bartłomiejem Bonkiem (brązowy medalista IO – podnoszenie ciężarów) i Łukaszem Kadziewiczem (srebrny medalista mistrzostw świata – siatkówka). W rywalizacji dzieci i młodzieży zwyciężyli:

100 m Lea Miroszak – Bydgoszcz i Rafał Grzegrzółka –Luban

300m Aleksandra Meller- Pęgów i Jakub Kryciński –Ścinawa

500 m Maja  Szondelmajer – Myślibórz i Franciszek Komas – Ząbkowice

800 m Jagoda Wawrzykowska – Nowa Sól i Igor Dabkowski – Dziwnów

2000 m Liliana Młynarczyk – Nowa Sól i Emil Malinowski – Nowa Sól

W imprezie udział wzięło ponad 300 osób, w tym 166 w biegu memoriałowy.

Organizator XXI biegu „Cztery mile Jarka” – LUKS „Bałtyk” Dziwnów, składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy służyli pomocą organizacyjną. Szczególnie dziękuję strażakom OSP Dziwnów, OSP Międzywodzie i Wojskowej Straży Pożarnej, policji, straży miejskiej, pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu  i Kultury, koleżankom i kolegom pracującym w biurze zawodów, sędziom, sponsorom i wolontariuszom. Dziękuję olimpijczykom, którzy swoją obecnością uświetnili biegi dzieci i młodzieży, naszym paniom radnym i władzom Dziwnowa za pomoc organizacyjną. Wszystkim, którzy służyli pomocą w organizacji tej sportowej imprezy. Impreza została zorganizowana ze środków Gminy Dziwnów.