Trwa budowa kolejnych etapów Velo Baltica. Na początku lipca gotowa ma być ścieżka rowerowa z Dziwnówka do Łukęcina. Oznakowanie zyska również droga z Dziwnowa do Dziwnówka.
– Dzięki tym inwestycjom zostanie domknięty około 25-kilometrowy odcinek nadbałtyckiej trasy, którym będzie można wygodnie pokonać nawet na wąskich oponach – zapowiada Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Oczekiwana przez mieszkańców i turystów infrastruktura rowerowa powstaje wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 102 między Dziwnówkiem i Łukęcinem. Inwestycja podzielona jest na dwa odcinki Dziwnówek – Radawka i Radawka – Łukęcin, czyli łącznie prawie 5 kilometrów trasy. W ramach realizowanych zadań budowlanych wykonane zostało także oznakowanie drogi rowerowej z Dziwnowa do Dziwnówka.
– To kolejne dobre informacje dla miłośników turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Dzięki inwestycjom realizowanym w okolicy Dziwnówka zostanie domknięty atrakcyjny odcinek nadbałtyckiej trasy. W sumie około 25 kilometrów, które będzie można pokonać każdym typem roweru, nawet na bardzo wąskich oponach, po asfaltowej, równej nawierzchni – zauważa marszałek.
Zakończenie prac planowane jest na początku lipca br. Budowana ścieżka rowerowa będzie miała nawierzchnię bitumiczną, co oznacza, że będzie atrakcyjna nie tylko dla miłośników dwóch kółek, ale również rolkarzy. Nowe odcinki uzupełnią infrastrukturę Velo Baltica w gminie Dziwnów. Od kilku lat mieszkańcy i turyści mogą korzystać z szerokiego pieszo-rowerowego traktu z Dziwnowa do Międzywodzia. A w 2022 roku został oddany do użytku ponad 10-kilometrowy odcinek z Wisełki do Międzywodzia (gmina Wolin, gmina Dziwnów).
24 komentarzy
mieszkaniec Radawki mówi:
kwi 1, 2023
o godzinie 17:54
Bardzo proszę zrobić dla ścieżki rowerowej postoj na parkingu lesnym w Radawce.
Ale prosze nie zapomiec o bezpiecznym przjsciu przez ulice .
Warto sie zastanowic nach przejsciem dla pieszych. Taka przerwa dla rowerzystow byly by fajna rzecza.
RADNA mówi:
mar 30, 2023
o godzinie 2:31
Konieczna jest zmiana organizacji ruchu pieszo-rowerowego w Międzywodziu przy drodze wojewódzkiej 102. Obecnie ścieżka rowerowa znajduje się na wewnętrznej stronie chodnika, a ruch pieszych od ulicy. Taka organizacja ruchu stwarza duże zagrożenie dla rowerzystów i pieszych. Wzdłuż ścieżki rowerowej na odcinku od ul.Westerplatte do ul.Zwycięstwa znajduje się kilkanaście punktów handlowych i gastronomicznych. Turysta wychodzi z punktów handlowych i gastronomicznych wprost pod koła przejeżdżających rowerów. Pieszy ma obowiązek zachować ostrożność przy wchodzeniu na ścieżkę rowerową, ale urlopowe roztargnienie turystów powoduje kolizje z rowerzystami. Czy musi dojść do tragedii, aby urzędnicy podjęli decyzję o zmianie organizacji ruchu pieszo-rowerowego na tym odcinku ?
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 19:45
Kilka słów o poruszaniu się rowerem po chodniku, może się po nim poruszać osoba opiekująca się jadącym po tym chodniku dzieckiem. Jeśli nie ma ścieżki rowerowej to dorosły rowerzysta powinien korzystać z drogi
To jest niebezpieczne dlatego powstaje coraz więcej ścieżek dla rowerzystów.
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 19:18
Ja chce Golczewo – Nowogard !
ewa mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 18:55
Super sciezki nad morze ludzie nie narzekajcie
advefrerfgea mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 17:04
piszecie głupoty, właśnie ze trzeba uzywac dzwonków po to żeby ktos nam pod koła nie wlazł
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 17:02
Zróbcie w końcu kawałek ścieżki rowerowej w Kamieniu od mostu do skrzyżowana Osiedle – Grabowo ! Tam tylko ok 500 m !
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 16:26
Tak, a najwięcej w szpitalach i na cmentarzach. Trzeba być chorym, żeby jechać rowerem niektórymi odcinkami po drodze samochodowej, bo brakuje drogi rowerowej. I jeszcze się tym szczycić i to promować.
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 16:19
Między Kołczewem , a Dziwnowem trasa rowerowa już po miesiącu od oddania była zasypana igliwiem i gałęziami gdzie nie można było przejechać bezproblemowo rowerem szosowym. Stare trasy też obrastają trawą i zasypane piaskiem. Jak się coś buduje to później trzeba o inwestycje dbać , a nie tylko na pokaz dla statystyk marszałkowskich.
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 16:05
Ścieszka rowerowa bez barier ochronnych tylko 50 centymetrów od ruchliwej w sezonie letnim drogi gdzie zapierniczają samochodami ponad 100 km/h to sobie możecie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi. Kolejny objaw biurkowego kretynizmu.
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 16:19
Haha do Golczewa ba o sciezki proszą sie wszystkie drogi w kraju.Na taki luxus to mas nie stać.
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 21:52
Do tej dziury?
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 16:47
Skąd biorą się tacy ludzie jak ty już sam fakt zrobienia samej ścieżki polepsza o niebo bezpieczeństwo dla rowerzystów a argument o braku barierki jest tak debilny jak osoba która go podnosi
Anonim mówi:
mar 30, 2023
o godzinie 12:54
jaki debilny ? słuszna uwaga bariery albo dalej od drogi
Anonim mówi:
mar 30, 2023
o godzinie 14:36
wiesz jakie bariery musiałyby być postawione żeby realnie zagwarantowały jakiekolwiek bezpieczeństwo i jak daleko od drogi trzeba by wyznaczyć szlak by był bezpieczny .To co się stawia jako barierki służy bardziej jako dekoracja uniemożliwiająca zrobienia ze ścieżek parkingów i przejazd nimi aut ale one przed niczym nie chronią nawet najlżejsze pojazdy mają po tonie a o zestawach ważących po 10 ton nie wspomnę .Przyzwoita bariera chroniąca rowerzystów byłaby tak droga że koszt pobudowania takiej ścieżki byłby kompletnie bez sensu a stawianie barierek takich jak we Wrzosowie nie ma sensu
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 15:25
A Wisełka-Miedzyzdroje pozostanie w sferze marzeń tylko.
Anonim mówi:
mar 30, 2023
o godzinie 7:20
I bardzo dobrze
Anonim mówi:
mar 31, 2023
o godzinie 14:02
Tam to prawdziwa droga śmierci. Przynajmniej dla rowerzystów poruszających się skrajem jezdni.
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 14:36
Ścieżek rowerowych coraz więcej, rowerzystów na ścieżkach i chodnikach też , warto więc wiedzieć podstawową rzecz :
Każdy kulturalny rowerzysta, jadąc chodnikiem, może używać dzwonka jedynie w przypadku wyższej konieczności. Dziecko wybiega z bocznej dróżki; albo ktoś biegnie na autobus, nie zauważy roweru i zderzenie z nim będzie kwestią sekund. Poza takimi przypadkami, piesi są dla nas święci na chodniku i kropka. Jeżeli jedziesz rowerem i chcesz wyminąć pieszego, podjedź i najmilszym głosem na jaki Cię stać, poproś o to by Cię przepuścił. Albo jeżeli duma Ci na to nie pozwala, po prostu wyczekaj moment, aż będziesz mógł to zrobić.
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 14:32
Czy rowerzysta może dzwonić dzwonkiem na chodniku?
Sygnału dźwiękowego, zgodnie z prawem, możemy używać jedynie wtedy, gdy poruszamy się po ulicy. Jeśli zdarzy nam się wjechać na chodnik, nie wolno dzwonić dzwonkiem na pieszych. Ponadto, nadmierne używanie sygnału dźwiękowego, szczególnie w porze wieczornej, może zostać uznane za zakłócanie ciszy.
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 13:23
Ale najlepsza to bedzie ścieżka rowerowa przebiegająca przez Dziwnów.Brawo!
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 16:28
Superbezpieczna hahahaha. Mądrze wydane pieniądze. Ale mądrze inaczej.
Marek mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 13:04
Bardzo proszę zrobić ścieżkę rowerowa z kamienia do Golczewa!! Tam.by sciezka rowerowa pasowała Az się prosi.
Anonim mówi:
mar 29, 2023
o godzinie 13:03
super