To było nietypowe Studio gryfickiego Superportalu24. W programie wystąpił bowiem Wójt Gminy Rewal, nie usłyszał on jednak pytań tylko od prowadzącego redaktora Tomasza Krupeckiego, swojego kolegę samorządowca postanowił zapytać także Wójt Gminy Świerzno Radosław Drozdowicz oglądający transmisję. To dzięki współfinansowaniu gminy Świerzno doszło do przebudowy drogi przez miejscowość Gostyń, więc teraz samorządowiec chciał dowiedzieć się co z szumnie zapowiadanym niegdyś wspólnym projektem przebudowy drogi Gostyń – Pobierowo. 

Czy Wójt Gminy Rewal zabiega o budowę drogi Pobierowo – Gostyń? – Panie Radku, drogi Radku, ta droga jest w naszych planach i jak Pan dobrze wie, razem z dwoma powiatami, nasze dwie gminy zrealizują tą drogę. Jeśli będzie rozdanie z Polskiego Ładu lub jakiś fundusz pomocowy na pewno to zrealizujemy zapewniał Konstanty Oświęcimski.

To właśnie były poseł obecnie Wójt Rewala, na jednym ze spotkań w Gostyniu obiecywał realizację inwestycji. Lata mijają, a obecnie Radosław Drozdowicz jest jedyną osobą która regularnie szuka wsparcia związanego z przebudową mocno zdegradowanej i jakże ważnej drogi.

– Wójt Rewala, w latach kiedy pełnił funkcję Posła na Sejm, obiecał budowę tej drogi mieszkańcom naszego Gostynia. Wierzę, że o tym pamięta. Puste obietnice ze strony powiatu Gryfickiego nie przekonują już nikogo. Czas na konkretne działania – mówi Radosław Drozdowicz, Wójt Gminy Świerzno.