Halloween to amerykańskie święto duchów, które zyskało wielu zwolenników na całym świecie. Chociaż w Polsce nadal budzi wiele kontrowersji, w naszym kraju zyskało również wielu sympatyków. Nieodłącznym symbolem święta jest dynia, to właśnie z tej okazji lokalna piekarnia Wiesława Żelka wypuściła na rynek okolicznościowe dyniowe serniczki. 

Jak mówi Wiesław Żelek, każda okazja jest dobra, aby zaprezentować swoje produkty. –  Łącznie wyprodukowaliśmy kilkaset sztu. „Halloweenowe dyniówki”, to nasz tegoroczny pomysł. Możecie je Państwo nabyć w okolicznych sklepach lub bezpośrednio w sklepiku przy piekarni – informuje przedsiębiorca.

Zachodni zwyczaj pojawił się w Polsce w latach 90-tych dwudziestego wieku i wzbudził szczególne zainteresowanie osób młodych, które potraktowały ten dzień jako okazję do dobrej zabawy. Halloween wypada w wieczór 31 października. W tym roku będzie to środa, w przeddzień Wszystkich Świętych.

Jak co roku zachęcamy naszych Czytelników do przesyłania nam swoich hallowenowych kreacji, przebrań czy kompozycji. Można je wysyłać poprzez nasz Facebookowy profil, mms – 883 270 113 lub mailem na kontakt@kamienskie.info. Na łamach portalu opublikujemy je wszystkie!