Patryk Michalski z Łukęcina marzy o studiach aktorsko-wokalnych w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Aby zrealizować swój cel, uruchomił zbiórkę na platformie Pomagam.pl. Cel jest ambitny – potrzeba 85 tysięcy złotych.
Jak podkreśla organizator zbiórki, aktorstwo to dla niego nie tylko zawód, ale sposób na życie, rozwój i możliwość poruszania ludzkich serc. Patryk pisze, że od września 2025 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie rozwija swoje umiejętności, występuje w produkcjach serialowych i filmowych oraz uczęszcza na lekcje śpiewu, trenując wokal tenorowy.
Młody mieszkaniec Łukęcina chce pójść dalej i spróbować swoich sił na międzynarodowej scenie edukacyjnej. Jego marzeniem są prestiżowe szkoły w Wielkiej Brytanii i USA. Problemem są jednak koszty czesnego oraz życia za granicą, które – jak sam przyznaje – są dziś dla niego barierą nie do pokonania.
– Wierzę, że pochodzenie z małego Łukęcina nie definiuje tego, jak daleko mogę zajść, a jedynie jak wielką mam motywację – pisze Patryk w apelu skierowanym do darczyńców.
Organizator zbiórki zaznacza, że każda wpłata ma dla niego znaczenie. Prosi nie tylko o wsparcie finansowe, ale również o udostępnianie zbiórki, tak aby informacja dotarła do jak największej liczby osób, firm, fundacji i ludzi dobrej woli.















37 komentarzy
Anonim mówi:
maj 20, 2026
o godzinie 17:33
Najpierw skończ szkołe średnią i zdaj mature w Polsce.Bycie statystą z ulicy ,nie wymaga szkoły aktorskiej.
Retard101 mówi:
maj 15, 2026
o godzinie 0:41
O kurcze pamiętam tego młodego to porażka była ze wszystkich roczników nie widziałem bardziej oklejonego dzieciaka. Niech naprawdę weźmie się chłopak do pracy ma marzenie to dobrze ale dajcie spokój ma ręce,nogi może bałagan w głowie ale bardzo nie lubię takiego użalania się i proszenia się normalnych osób o pieniądze.
Młody bałagan szukaj starszej Pani/pana i wytarmoś tego kocura panie tak zarabiają i jest git też dasz radę a może i spadek wpadnie no i oto może walczyć
Maro mówi:
maj 14, 2026
o godzinie 21:16
Wsparlbym gdyby tak zechciał zostać np księgowym albo stolarzem. Ale aktorem ? Banał.
była studentka mówi:
maj 13, 2026
o godzinie 11:11
Są jeszcze stypendia naukowe, dziekańskie. Ja 3 lata z nich korzystałam na uczelni za bardzo dobre wyniki w nauce, polecam !
Sąsiad mówi:
maj 13, 2026
o godzinie 8:56
Ot i mamy jednego aktora pasożyta więcej w naszej okolicy.
Uznamczyk mówi:
maj 12, 2026
o godzinie 9:31
Zaskoczył mnie cel tej zbiórki. Ogłasza się zbiorkę publicznà raczej na inne cele jak pomoc w leczeniu, po pożarze, itp. A dobre studia mamy w kraju, co jakis czas zdobywany Oskar czy inne nagrody pokazują, że polski film, teatr nie odstają od tych na Zachodzie (swoją droga polska,szkoła filmowa jest podziwiana przez wielkich reżyserów jak Coppola, Scorsese). Ze Świnoujscia, bez zbiórek, też wyszli wybitni lub znaczący muzycy, aktorzy,,artyści jak Paulina Łaba (dziś Teatr Roma), Smolik, Marek Pędziwiatr, aktorka Andżelika Piechowiak.
marzenianiebolą mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 20:17
xD
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 18:59
Taki Kalibabka XXI w.
Anonim. mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 18:40
Bez takiego aktora też będziemy żyć, nygusów takich jak ty nierobie ci u nas dostatek.
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 14:34
Skąd ja jego znam .A chyba z telewizji.
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 14:31
Nazywam się Bond James Bond
Gość mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 14:31
Na rynku brakuję elektryków, hydraulików itp. Może warto pomyśleć o tym…
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 14:16
Nie rób z siebie pośmiewiska. Masz dwie ręce i nogi do roboty!
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 12:34
Nie wierzę
Lila mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 10:58
Aktor bardzo charakterystyczny, polecam wziąć się za robotę, bo tak się zarabia pieniądze.
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 10:48
Tak się przyglądam i zastanawiam?Jakie role lub kogo mógł by grać,może jakiś mały pokaz?-może na tej betonowej scenie w amfiteatrze.Muszę wiedzieć czy ma jakiś talent i czy warto inwestować.Ale mogę ci chłopie podpowiedzieć-jest taki program Mam Talent,możesz wygrać 300 koła.😃😂😭
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 10:16
Ja mam marzenie aby kupić trzy pokoje w bloku! Mam założyć zbiórkę i czekać aż naiwni ludzie będą mnie wspierać? Nie! Jestem zdrowy i zapierdzielam aby spełnić marzenia. W ogóle co to za artykuł? Nic lepszego już nie ma ?
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 14:28
za 3 pokoje w hodowli chomików + remont położysz tyle, ile za domek 70m2 na 500m2 działce. Może nawet i więcej. Ewentualnie działkę kupisz 1200m2 w rozsądnych pieniądzach ale w okolicach Kamienia, bo tutaj byle kopel torfowy to 200 za m2 i palowanie :)
MP mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 10:06
Nie wiem na co ta zbiórka bo gdyby wiedział w którym kierunku chce iść to by wiedział że aż 85k zł nie jest mu potrzebne na ‘start’? Anglia jest w trakcie Brexit i musiałby przyjechać na wizie studenckiej a następnie wziąć kredyt studencki i na życie. Dzienne studia w UK są po 3/4 dni w tygodniu więc i jest szansa na znalezienie pracy na pół etatu. W US nie mieszkam ale zakładam, że system działa podobnie. Co mógłbym polecić, to wyuczenie akcentu przed organizowaniem zbiórki bo z Polskim akcentem śpiewając po Angielsku czy Amerykańsku nie zajdziesz nigdzie. Nie wyuczysz się akcentu w trakcie studiów, które trwają tylko 3/4 lata. Rozumiem marzenia, ale zostawmy zbiórki dla potrzebujących.
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 9:41
A tiktoki wstawia, że na wakacjach za granicą, to trzeba było te pieniążki zostawić na marzenia nie wakacje, a teraz liczyć na to, że ludzie dadzą.
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 9:28
ha,ha polskie zebractwo
Napoleon mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 8:43
Super pomysł jest taki przystojny taki mądry tylko niech napisze u którego lekarza się leczy.
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 8:40
Wykupie ci obiady w barze mlecznym .Podaj nr.konta.
Sąsiad mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 8:24
Ale odleciał leń cwaniak wyjmij ręce z kieszeni bo ci … Paznokcie obgryza .
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 7:33
zbiórka jest dobrowolna, nie interesujesz się, idź dalej nie komentuj. czy wy ludzie macie jakąś chorobę psychiczną? to jest nieobowiązkowe, na ch..j komentujcie skoro nie musicie w tym brać udziału. ja tak robię. nie chcę dawać idę dalej, jak chcę to dam i nie komentuję, totalna dowolność, zero musu.. ale i tak Janusz musi zasiąść przed laptopem i wylać swoje frustracje bo na co dzień pewnie nie ma nawet do kogo gęby otworzyć, bo jak już otworzy to samo złoto płynie
Uznamczyk mówi:
maj 12, 2026
o godzinie 9:35
Pisownia i zwrot typowy dla marginesu społecznego: „na ch…komentujcie” pokazuje, gdzie jesteś. Kim jesteś. Na wspomnianym marginesie i z marginesu.
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 7:22
Weź się do roboty Leniu.
Belmondo mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 7:01
Taki DiCaprio po tygodniowej Imprezie
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 5:38
a czy Patryk nie moze popracowac ? Ja zbieram na maybacha
Anonim mówi:
maj 11, 2026
o godzinie 0:44
Się nauczyli zbierać, dostawać, brać z KPO. A pieniążki biorą się z zarabiana na własne potrzeby. Co sobie wyobraża ? Że raniutko wstanę do wyczerpującej pracy i wieczorem przeleję mu na konto zarobione grosze na jego fanaberie ? A wio do roboty i tyrać chłopie ! Zarobisz i studiuj sobie co chcesz. Nawet kosmologię.
Anonim mówi:
maj 10, 2026
o godzinie 22:08
Jakoś odklejony
Anonim mówi:
maj 10, 2026
o godzinie 22:07
Ja też mam marzenia. Nikt mi za darmo nie da jak sam nie zarobię
Anonim mówi:
maj 10, 2026
o godzinie 21:55
Loo kurde jutro zakladam zbiorke na swoje marzebia
Łukecin1 mówi:
maj 10, 2026
o godzinie 21:26
To ten co ć**ł na skwerze
Tadek mówi:
maj 10, 2026
o godzinie 21:15
Raczej do Choroszczy z cala rodzina
Anonim mówi:
maj 10, 2026
o godzinie 21:14
Raczej do Choroszczy sie nadaje
yhy mówi:
maj 10, 2026
o godzinie 21:00
Sporo tych marzeń.. Rozumiem wszystko, ale to zdrowy chłop, może iść do pracy, ma rodziców. Może wziąć kredyt. Zostawmy zbiórki dla potrzebujących, a nie na realizację marzeń, których nawet niewiadomo czy spełni. Studia w USA czy w UK? To jest ogromna różnica, szczególnie w kosztach. Już widzę realizację dwóch na raz xD