Obniżenie cen na stacjach paliw Orlenu zapowiedział w mediach społecznościowych Daniel Obajtek, prezes koncernu. Benzyna średnio ma kosztować – 6,79 złotych za litr, a olej napędowy – 7,55 złotych za litr.

Ceny na stacjach Orlenu zostaną obniżone o 34 groszy za litr w przypadku oleju napędowego i o 20 groszy za litr w przypadku benzyny – zapowiedział prezes PKN Orlen.

Obniżamy ceny na stacjach! ON o 34 gr/l, do średniego poziomu 7,55 zł, a benzynę o 20 gr/l do średniego poziomu 6,79 zł. Działamy zdecydowanie, żeby polscy kierowcy tankowali najtańsze paliwa w Europie. W Czechach litr benzyny kosztuje w przeliczeniu 7,54 zł, a na Litwie 8,81 zł – napisał na Twitterze Daniek Obajtek prezes PKN Orlen.

W poniedziałek ceny ropy spadają na giełdach w Nowym Jorku i Londynie po tym, jak w ubiegłym tygodniu zaliczyły duże wahania cen, gdy notowania WTI dochodziły do 130 USD za baryłkę, a Brent zbliżyły się do ok. 140 USD/b. Teraz inwestorzy skupiają uwagę na negocjacjach Rosja-Ukraina po tym, jak strona ukraińska wskazała, że rozmowy z Moskwą stają się „bardziej merytoryczne”, co skłania do ostrożnego optymizmu co do kroków w kierunku deeskalacji – informują maklerzy.