Tankując samochód w drodze powrotnej z majówki kierowcy nie będą musieli obawiać się wyższych cen paliw – wskazali analitycy e-petrol.pl. Z analiz portalu wynika, że możliwe są dalsze obniżki cen.

Według obliczeń e-petrol.pl w najbliższym tygodniu kierowcy powinni na stacjach paliw tankować olej napędowy w przeciętnej cenie mieszczącej się w granicach 6,34-6,47 zł za litr. W przypadku benzyny 95 ceny powinny kształtować się w przedziale 6,58-6,72 zł. Na znanych poziomach cenowych pozostawać będzie autogaz, za który nabywcy tego paliwa powinni płacić 2,99-3,06 zł – dodali.

Obniżki, z jakimi mieliśmy do czynienia w dobiegającym końca tygodniu, z pewnością ucieszyły kierowców wybierających się na tegoroczną majówkę, a z analiz e-petrol.pl wynika, że możliwe są dalsze spadkowe ruchy cen paliw w sprzedaży detalicznej – prognozują analitycy, zaznaczając, że „tankując samochód w drodze powrotnej z majówki, nie trzeba się obawiać wyższych cen”.

Zwrócili uwagę, że w monitoringu cen na stacjach paliw na początku ubiegłego tygodnia po raz kolejny odnotowano wyraźne obniżki. W dół poszły zarówno ceny benzyny, jak również oleju napędowego i autogazu. Za litr najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 po 10-groszowej obniżce płaciliśmy średnio 6,72 zł, diesel można było w tym tygodniu tankować w przeciętnej cenie 6,49 zł/l. W tym przypadku spadek w ujęciu tydzień do tygodnia wyniósł aż 22 gr – podał e-petrol.pl. Dodano, że najmniejszy wydatek ponieśli kierowcy, którzy wybierali autogaz – na początku tygodnia litr LPG kosztował średnio w kraju 3,07 i potaniał o 2 gr.