« z 6 »

Centrum Kamienia Pomorskiego pięknieje! Od wczoraj (6.07) można już oficjalnie korzystać z ulokowanych w centrum miasta ulic. Stare zniszczone drogi i połamane chodniki zastąpił bruk, a to nie wszystko! Gmina ogłosiła bowiem przetarg na modernizację kolejnych ulic w centrum miasta oraz Skweru Niepodledłości.

Wszystko nie byłoby możliwe dzięki rządowym środkom oraz porozumieniu Gminy Kamień Pomorski, która wraz z Powiatem Kamieńskim dzięki czemu zmieniono oblicze centrum miasta. Połowa inwestycji to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach którego zmodernizowano ulicę Basztową, Strzelecką, Plac Katedralny wraz z częścią ulicy Żeromskiego.

Gmina Kamień Pomorski samodzielnie uzyskała dofinansowanie ulicy Gryfitów oraz Piastowej w kwocie 726 tys złotych w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg Województwa Zachodniopomorskiego. Wcześniej zdobyto kwotę 600 tys złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowe drogi zrealizowane są z kostki granitowej nawiązującej do bruku, który występował niegdyś na ulicach. Dzięki Polskiemu Ładowi oraz Burmistrzowi Stanisławowi Kurylle jeszcze w tym roku Gmina zamierza wyłonić wykonawcę który zmodernizuje ulice Pocztową, Jagiełły, Kościuszki, Wysockiego oraz Plac Wolności. Samorząd otrzyma na ten cel 95% dofinansowanie.