Centralne Biuro Śledcze Policji, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim dokonało wczoraj (4.10) przeszukań i zatrzymań sześciu kolejnych osób związanych z grupą przestępczą rozbitą w ostatnim czasie w Kamieniu Pomorskim.

Przypomnijmy, 24 września w przeprowadzono akcję, w wyniku której aresztowano pięć osób. W Zachodniopomorskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zatrzymanym przedstawiono łącznie 18 zarzutów, w tym m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a dodatkowo jeden z mężczyzn jest podejrzany o kierowanie tą grupą. Decyzją Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód 5 zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Za zarzucane czyny podejrzanym grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności, a Tomaszowi Sz. grozić może nawet 15 lat więzienia.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych, wczoraj (4.10) dokonano sześciu kolejnych przeszukań i zatrzymań. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.