Centralne Biuro Antykorupcyjne i Instytut Pamięci Narodowej powinny być zlikwidowane – powiedział Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy, w TVN24. Jest przeciwny likwidacji TVP. – Coś jest chore, to raczej trzeba to leczyć – dodał.

Włodzimierz Czarzasty w programie „Rozmowa Piaseckiego” pytany był o los wielu publicznych instytucji powstałych lub mocno kojarzonych z rządami PiS. Współprzewodniczący Nowej Lewicy odniósł się m.in. do TVP. Stwierdził, że jest przeciwny, by telewizję publiczną rozwiązywać.

– Jestem w ogóle daleki od likwidowania wszystkich po kolei instytucji, które robiły świństwa. Uważam, że jak coś jest chore, to raczej trzeba to leczyć. Na przykład mówię o telewizji publicznej – powiedział.

Czarzasty przypomniał, że Lewica nie głosowała za powołaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Instytutu Pamięci Narodowej.

– Jeżeli chodzi o CBA, jeżeli chodzi o IPN uważam, że te instytucje powinny być zlikwidowane – powiedział Czarzasty. Jak dodał, „trzeba się przyjrzeć temu od środka – ja bym likwidował”.