– Przepraszam za wszystkie złe rzeczy, które robiliśmy, przepraszam za grzechy tych, którzy byli w naszej koalicji i którzy za mocno realizowali niektóre reformy – powiedział w Radiu Zet Mateusz Morawiecki, były premier.

– Arogancja, buta, „tłuste koty” w spółkach Skarbu Państwa to pańska odpowiedzialność – pytał w programie „Gość Radia Zet” Bogdan Rymanowski.

– Jeśli ktoś to w ten sposób odczytuje, to trzeba przyznać, że i tu na pewno był nadmiar, popełniane błędy, padały słowa, które nie powinny padać. Należy za to przeprosić -stwiedził Mateusz Morawiecki. – Przepraszam za wszystkie złe rzeczy, które robiliśmy, przepraszam za grzechy tych, którzy byli w naszej koalicji i którzy za mocno realizowali niektóre reformy – dodał były premier.

Dopytywany o to, które jego decyzje były złe i które by zmienił, były premier wylicza: – Zdecydowanie np. zmieniłbym decyzje, które podejmowaliśmy w ferworze walki z koronawirusem, dot. zakazu wchodzenia do lasów czy parków. Dziś wiemy, że to był błąd, również od strony epidemiologicznej – dodał. Co jeszcze? – Wyjście [zakaz – red.] na groby swoich bliskich 1 listopada – tę decyzję też bym cofnął. Albo kwestie związane z uproszczeniem systemu podatkowego, położyłbym na uproszczenie zdecydowanie większy nacisk – przyznał Mateusz Morawiecki w rozmowie Radia Zet.