Wiele wskazuje na to, że to mogą być cieszące się jedną z największych frekwencji wybory w dotychczasowej historii. Frekwencja wyborcza do godziny 12 na terenie kraju wyniosła 18,14 proc. Na ternie Powiatu Kamieńskiego do urn poszło 16,9% uprawnionych. Najlepiej było w Dziwnowie (24,65%), najgorzej w Golczewie (11,51%). 

Udział w wyborach to obywatelski obowiązek każdego Polaka. Eksperci podkreślali, że w tym roku może paść wyborczy rekord, a frekwencja może oscylować w przedziale 55-65%. Ze swojego prawa wyborczego skorzystał już Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, który w lokalu wyborczym pojawił się po godzinie 8 rano. Głos oddała już także Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska.

Frekwencja w naszej gminie na godzinie 12:00 wyniosła 14,76%, zatem była niższa od frekwencji ogólnopolskiej, która wyniosła 18,14%. Cały czas można zagłosować w lokalach wyborczych na terenie gminy, które czynne będą do godziny 21:00. Wybory to ważne święto demokracji i nasz bezpośredni wpływ na wspólną przyszłość. Gorąco namawiam, aby poświęcić dziś chwilę i iść zagłosowaćmówi Burmistrz Ewa Grzybowska.