Po wielu miesiącach prowadzonych negocjacji, również tych w siedzibie parku, na skutek szeregu konsultacji i spotkań z parlamentarzystami, ministrami a przede wszystkim determinacji Mieszkańców Burmistrz Ewa Grzybowska poinfomowała, iż udało się osiągnąć porozumienie w sprawie braku opłat za dostęp do plaż w Wisełce i Świetouściu.

Gdyby nie doszło do tego porozumienia to przedsiębiorcy i mieszkańcy żyjący z turystyki, którzy zmagali się z wielomiesięcznymi skutkami pandemicznymi, mogliby mieć poważne problemy finansowe.

– Jesteśmy świadomi, dlatego jeszcze raz serdecznie dziękuję uczestnikom spotkania za wsparcie oraz Pani Dyrektor za zrozumienie zasadnych obaw naszych Mieszkańców. Mam świadomość, że także Pracownikom parku zależy na rozwoju turystyki czy wzrostu atrakcyjności regionu przy jednoczesnym zachowaniu zasad równowagi ekosystemu. Pokładam nadzieję, że pieniądze pochodzący z opłaty klimatycznej pozwolą na realizację wielu inwestycji, również tych sprzyjających rozwojowi turystki w Wisełce Kołczewie tak, aby zadowoleni turyści wracali do nas co roku. W tym zakresie liczę na Państwa wsparcie – mówi Ewa Grzybowska.

Burmistrz wskazuje, że nie udałoby się tego osiągnąć, gdyby nie wsparcie Haliny Szymańskiej – Prezes ARiMR, wiceminister klimatu i środowiska Małgorzaty Golińskiej i posła Leszka Dobrzyńskiego. Tematem rozmów była też współpraca Gmina Wolin z Woliński Park Narodowy w zakresie polepszenia warunków korzystania ze szlaku prowadzącego do plaży i samej plaży w Wisełce.