Burmistrz Gminy Kamień Pomorski serdecznie zaprasza 2 maja na majówkę z biało-czerwoną. Świętowanie uatrakcyjni Robert Bochenko – konferansjer z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, miłośnik kuchni i opowiadania o niej, który wraz z Tawerną KAM-13 przygotują dla mieszkańców Ramen Rybny. Degustacji i szaleństwu kubków smakowych będzie towarzyszyła muzyka zespołu Rebels, Volare i podopiecznych Valeriego Burianenki.

Wyjazd o godzinie 11.00 spod Kamieńskiego Domu Kultury, natomiast wyjazd z Dziwnowa spod Ośrodka Komandosów o 10.30. O 12.00 wspólne ognisko z kiełbaskami w Parku Dinozaurów we Wrzosowie. O 16.00 na Marinie w Kamieniu Pomorskim rozpocznie się I Kamieński Konkurs Grillowania. W zawodach mogą wziąć udział drużyny reprezentujące szkoły, zakłady pracy, stowarzyszenia, kluby, itp. oraz zespoły rodzinne i uczestnicy indywidualni. Organizatorzy zapewniają pieczywo, węgiel drzewny, brykiet oraz naczynia jednorazowe.

Uczestnicy grillują zakupione i przygotowane przez siebie produkty na własnych grillach. Przewidziano trzy kategorie:
I grill tradycyjny – potrawy mięsne
II grill rybny – ryby i owoce morza
III grill wegetariański – warzywa i owoce
Najciekawsze potrawy w każdej z kategorii zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi.

Osoby, które nie wezmą udziału w konkursie, a chcą uczestniczyć we wspólnym grillowaniu, będą mogły przygotować wspólnie potrawy na dużym grillu zamontowanym na Marinie. Wspólną aktywność uatrakcyjni Robert Bochenko – konferansjer z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, miłośnik kuchni i opowiadania o niej, który wraz z Tawerną KAM-13 ( Baza u Zubka) przygotują dla mieszkańców Ramen Rybny. Na pewno Pan Robert wyjaśni wszystkim jak przygotowuje się tą egzotyczną i smaczną potrawę.

Degustacji i szaleństwu kubków smakowych będzie towarzyszyła muzyka zespołu Rebels, Volare i podopiecznych Valeriego Burianenki -instruktora KDK : Wiktoria Kiersztyn-wokal, Aleksandra Stogowska-wokal, Katarzyna Stryczek (laureatka powiatowych przeglądów wokalnych) i Beata Wołosiak -saksofon. Zespoł VOLARE pochodzi z Brzegu. Został pólfinalstą konkursu Mam Talent.Tworzą go:Martyna Jelita , Łukasz Rosiński, Damian Wojda, Paweł Mrocheń, Radek Pilarz, Piotrek Gnyszka. W repertuarze ma ponad 300 utworów. Są to głównie covery z lat 60 i 70 oraz 80. Rebels to powstały w tym roku zespół muzyczny z Kamienia Pomorskiego, który debiutował na Wojewódzkim Przeglądzie Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych w Międzyzdrojach. W jego skład wchodzą: Marta Kiersztyn, Beata Wołosiak, Zofia Siomka i Filip Krzyżanowski. Zespołem opiekuje się Valery Burienko-instruktor KDK.