Nie ma odwrotu, łączymy te spółki – mówi Burmistrz Międzyzdrojów. Chodzi o zarządzaną przez Wiolettę Wadecką spółkę „Promenada” oraz „Nowe Centrum” kierowane przez prezesa Mateusza Flotyńskiego. Działanie oprócz oszczędności wynikających ze zwolnienia jednego prezesa, pozwoli na realizację trzeciego etapu budowy nowego ratusza, bez udziału gminy. 

Decyzja jest na tak. Jesteśmy praktycznie w 100% przekonani do tego działania. Analizujemy kwestie zadań które stoją przed jedną i drugą spółką, bo doszliśmy do ustaleń, że dzięki połączeniu uda nam się wykonać trzeci etap ratusza bez ingerencji gminy. Drugi etap skończy się za 20 miesięcy, a my nie do końca mieliśmy środki na kolejny. Nie ma odwrotu, łączymy te spółki – mówił dziś Burmistrz Mateusz Bobek. 

Połączenie w jedną spółkę „Promenady” i „Nowego Centrum” pozwoli więc nie tylko na uzyskanie oszczędności, ale także zwiększenie zdolności finansowej nowego podmiotu. To nie jedyny pomysł dotyczący spółek jaki w ostatnim czasie był analizowany przez nowych włodarzy miasta.

– Zastanawialiśmy się nad połączeniem Mariny z Międzyzdrojskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, jednak tu jest pewnego rodzaju problem, bo spółki związane z przystaniami muszą być osobnym ciałem prawnym – tłumaczył Burmistrz Mateusz Bobek.