Jak mówi Burmistrz Międzyzdrojów, do tej pory nie reagował na nieprawdziwe informacje dotyczące 200 – letniego lasu w Międzyzdrojach. – W ostatnich dniach jednak nasiliła się dezinformacja, dlatego wraz z Radnymi Rady Miejskiej chcemy dziś powiedzieć stanowcze STOP.

Plan zagospodarowania dla Ustronia Leśnego, Kolejowej, Bukowej absolutnie nie zakłada wycinki lasu pod deweloperkę. Naszym priorytetem jest ochrona wody, która obsługuje całe miasto oraz ochrona zielonych terenów i zachowanie naturalnego środowiska.

Dlatego apelujemy o rozwagę i rzetelność w prowadzeniu kampanii wyborczej. Niech ta kampania będzie porządna i oparta na faktach, aby uniknąć dalszej dezinformacji i niepokojów wśród mieszkańców.

Dodatkowo zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem – 𝐰 𝐩𝐢𝐚̨𝐭𝐞𝐤 𝟓.𝟎𝟒 𝐰 𝐔𝐫𝐳𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢𝐦 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟗.𝟎𝟎 𝐛𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐦𝐨𝐳̇𝐧𝐚 𝐬𝐩𝐫𝐚𝐰𝐝𝐳𝐢𝐜́ 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐞 𝐧𝐚𝐝 𝐩𝐥𝐚𝐧𝐞𝐦 𝐳𝐚𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚. Przypominam, że procedura planistyczna jest najbardziej jawna z możliwych, plan przed uchwaleniem będzie poddany konsultacjom.

Mateusz Bobek
Burmistrz Międzyzdrojów